Reklāma

“Zemē apraktā sāls” atklās pils iekarotāju stāstus

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējumu Alūksnes muzejā top ekspozīcija “Livonijas ordeņa pils Alūksnē. Zemē apraktā sāls”, kas muzeja apmeklētājus aizvedīs laikā, kad Marienburgas pils bija nozīmīgs pierobežas aizsargpostenis un šī reģiona lielākā sāls krātuve.

Ekspozīcija vēstīs par dažādu varu, sabiedrības slāņu un kultūru mijiedarbību un līdzāspastāvēšanu, akcentējot vietējo iedzīvotāju lomu iekarotāju politikā. Tās pamatā - arheoloģiskie atradumi no Alūksnes muzeja krājuma, kas iegūti arheoloģiskajos izrakumos laika posmā no 2011. gada vairākās Livonijas ordeņa pils vietās.
Aizvadītajā nedēļā Alūksnes muzejā sākās ekspozīcijas iekārtošanas darbi un pamazām jau iezīmējas tās aprises. Kā stāsta ekspozīcijas tehniskā projekta autore dizainere Madara Pilipa - Matisone, vispirms bija uzdevums apzināt eksponātus, tad klasificēt tos, jo ekspozīcijas saturs atspoguļos politikas, karošanas, sadzīves, būvniecības, amatniecības un tirdzniecības jomas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.