Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Veclaicenes tūristus vizina ar pašdarinātu “bānīti”

Kā gan lai parāda Veclaicenes pagasta skaistās ainavas un brīnišķīgo dabu, tostarp vietas, kurp ar automašīnu iebraukt nav iespējams? Veclaicenietim, zemnieku saimniecības “Pauguri” saimniekam Jānim Vīksnem tam tapa risinājums – pašu spēkiem uzmeistaroja pupsikbāni. Kas ir pupsikbānis? Par pupsiku saimnieks sauc traktorīti, bet nupat kā uzmeistarotā piekabe ar sēdvietām, ko velk pupsiks, nosaukta mīļi par pupsikbāni.

Pupsikbānis ir pierādījums tam, ka tikai darot, var īstenoties vispārdrošākās idejas. J. Vīksnem atlika vien nodomāt, ka vajadzīgs īpašs transportlīdzeklis tūristu vadāšanai. Ja ir ideja, viņš uzreiz ķeras pie darba. Ilgi nedomā un nefilozofē, bet dara. Tā tapis teju viss tūristu un vietējo iedzīvotāju iecienītajā atpūtas vietā Katiņkalnā. Tos, kuri vēl šeit nav bijuši, J. Vīksne aicina aizdoties, lai izbaudītu nesteidzīgu atpūtu brīnišķīgi skaistā vietā. Katiņkalnu izveidojis un izlolojis pats J. Vīksne. Ainaviski skaistā vietā tapusi skatu platforma, ugunskura vieta ar soliem un galdu, šūpoles, karuselis bērniem un nu jau 21 koka un metāla objekts jeb saimnieka darinātas skulptūras. Uz Katiņkalnu var braukt ikviens, kurš to vēlas, iepriekš pieteikšanās ir obligāta vien tad, ja vēlas nakšņot teltīs. Tad saimnieks parūpējas par malkas krājumiem un ūdeni, lai atpūtniekiem ērtāk. Ja atpūta ir izdevusies, var atstāt ziedojumu. Par vietas apmeklējumu J. Vīksne maksu neprasa, sakot, ka dzīvē situācijas mēdz būt dažādas, tomēr vislielāko prieku sagādājot atpūtnieku sajūsma par to, ko viņš izveidojis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.