Reklāma

Uz baznīcu – ar sertifikātu

Laiks un valstī noteiktā ārkārtējā situācija “Covid-19” dēļ ieviesusi korekcijas reliģisko organizāciju dzīvē un darbībā. Taču tās rīkojas elastīgi arī šajos apstākļos, jo cilvēkiem garīgs stiprinājums šobrīd ir īpaši vajadzīgs.

Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Gulbenes iecirkņa prāvests, Apes, Opekalna un Gaujienas draudžu mācītājs Vilnis Sliņķis uzsver, ka šajos, gandrīz divos gados kopš “kovida” sākuma, draudzēm jau ir uzkrājusies zināma pieredze, kā organizēt kalpošanu gan vieglāku, gan stingrāku ierobežojumu apstākļos. “Katrā ziņā varam pateikties Tieslietu ministrijai par līdzšinējo sadarbību. Tomēr šobrīd vienā konkrētā jautājumā sapratne varētu būt lielāka. Manuprāt, pienācīgi netiek novērtēts, cik vitāli svarīga daudzu cilvēku dzīvē ir reliģija, iespēja praktizēt un kopt savu ticību. Tāpēc reliģijas kopšanu, kurā centrālo vietu ieņem draudzes dievkalpojums, nav pareizi pielīdzināt sporta vai kultūras pasākumiem. Tas drīzāk ir pirmās nepieciešamības pakalpojums tāpat kā ēdiens, apģērbs vai pajumte. Šobrīd tas tā nav un rodas saspīlējums, kas jārisina draudžu vadībai esošo ierobežojumu ietvaros,” saka V. Sliņķis, akcentējot, ka draudzēs, kur kalpo, vēršu cilvēku uzmanību nevis uz to, kas ir aizliegts, bet gan uz to, kas ir atļauts.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.