Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Stāstā par Emīliju – trīs novadnieki

Neatkarīga, moderna un spēcīga sieviete, kura iekaro savu vietu 30. gadu žurnālistikas un sabiedrības elitē, nodevība un traģiska bojāeja - tāds ir vēsturiskās daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” stāsts par Latvijas vēsturē bagātāko sievieti un izdevēju Emīliju Benjamiņu. Filmā trīs lomas atveido novadnieki alūksnieši - Raimonds Celms, Anta Aizupe un Sandija Dovgāne.
Daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene” skatāma septiņās sērijās - sešās spēlfilmās un vienā dokumentālā sērijā, aptverot laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Katra sērija atspoguļo kādu zīmīgu viņas dzīves posmu, parādot dažādas viņas personības šķautnes, - ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados un beigu beigās pašas darbinieku nodevību. Ar šo spēcīgo sievieti stāsta centrā filmā parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā, un skatītāji atpazīs daudzas vēsturiskas personas - Antonu Benjamiņu, Jāni Benjamiņu, Kārli Skalbi, Jāni Ziemeļnieku, Vili Lāci, Jāni Kārkliņu, Anniju Simsoni, Pēteri Blauu, Jūliju Lāci, Augustu Kirhenšteinu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.