Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Skolas slēgšana ir sākums tam, lai irtu arī pārējais

Šomēnes Alūksnes novada pašvaldība prezentēs skolu tīkla optimizācijas plānu, kas, iespējams, paredz arī kādas izglītības iestādes slēgšanu. Lai arī konkrētu lēmumu vēl nav, Jaunannā un Strautiņos bērnu vecāki ceļ trauksmi - vai skolu slēgšana būs pārdomāta, izvērtēta un pamatota? Vecākiem ir vairāki jautājumi, uz kuriem vēl cer saņemt atbildes pirms lēmuma pieņemšanas.

Tiekoties ar pašvaldības izveidoto darba grupu, kas izvērtē skolas, vecākiem Strautiņos un Jaunannā likts noprast, ka novada pagastos saglabāsies tikai divas skolas - Ziemeru pamatskola un Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskola. Gan Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas, gan Strautiņu pamatskolas vecāki negrib pieļaut skolu slēgšanu, vēl jo vairāk tādēļ, ka trūkst pamatotu, uz faktiem balstītu secinājumu.

Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas padome Alūksnes novada domes priekšsēdētājam Dzintaram Adleram iesniegusi vēstuli, jo līdzšinējā komunikācija ar darba grupu, kas strādā pie novada skolu reorganizācijas plāna, nav bijusi produktīva.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Daudziem šis plāns būs kā sitiens ar āmuru pa galvu. Runa jau nav tikai par lauku skolām. Nav īsti skaidrs, kāpēc sākumskolas ēkā atkal tiek ieguldīti lieli līdzekļi, zinot, ka skola tiks slēgta. Laikam jau kādam silta ēka ieplānota, sociālajos, nekā cita jau Alūksnē vairs nav, būs sociālās un bēgļu mājas. Kāpēc slēgt skolu pilsētas centrā? Kāpēc tad neslēgt Alūksnes novada vidusskolu? Sporta centrs, kurš top, tāpat šiem skolēniem ir par tālu jēgpilnai izmantošanai. Bet par naudu izglītībā, ko te sūdzas variet teikt paldies tieši Ģimnāzijai, tā laika valdībai un tās sapņu projektam, kur naudu izslaukt. Lai pasaka konkrēti cik jau ir iztērēts šinī sapņu projektā, es domāju, ka kopš 2018. gada tie ir jau kādi 6 miljoni Eiro. 6 miljoni!!!! Plus vēl tagad sporta centrs klāt. Nekas no tā vēl nav pabeigts, bet Alūksnes novadam ar darba grupu un tās vadītāju priekšgalā par visām varītēm ir jāskrien pa priekšu vilcienam. Ka tikai vilciens pāri nepārbrauc! Āmen! Turās Alūksne, nepalikt par bēgļu un pilsētu kur ir skaisti nomirt!

    22
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.