Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Reforma kultūrā – kā izaicinājums un iespēja

“Bez kultūras nepaliksim arī pēc 1. jūlija,” saka tagad jau Alūksnes novada Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa. Iepriekšējā kultūras reforma notika 2019. gadā, taču tagad atkal tapis jauns modelis. Skaidrs ir viens - kā tagad mēdz teikt, nozari gaida daudz izaicinājumu, bet novada kultūras darbinieki ir pilni apņēmības, saglabājot jau esošās tradīcijas, uzlabot un stiprināt kultūras dzīvi novadā.

Vadība – trīs virzienos
Saskaņā ar Alūksnes novada domes 2021. gada 23. decembra lēmumu “Par pašvaldības kultūras iestāžu institucionālās sistēmas pilnveidošanu” ar šī gada 1. jūliju reorganizēts Alūksnes Kultūras centrs, Alūksnes muzejs un Alūksnes pilsētas bibliotēka. Turpmāk tās būs galvenās novada kultūras iestādes, bet pagastu tautas nami, bibliotēkas, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs (tagad Viktora Ķirpa Ates muzejs “Vidzemes sēta”), Jaunlaicenes muižas muzejs (tagad - Jaunlaicenes muižas muzejs “Malēnieša pasaule”) būs par šo iestāžu struktūrvienībām.
Līdz šim koordinējošais “tilts” starp Kultūras ministriju un kultūras iestādēm bija novada Kultūras un sporta nodaļa, tagad šīs funkcijas pārņem Alūksnes novada Kultūras centrs. Ar 2021. gada 23. decembra lēmumu vēl nebija noteikts, ka tam pievienota arī Kultūras un sporta nodaļa. Par to lemts vien šā gada maijā Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas ārkārtas sēdē īsu brīdi pirms Kultūras centra nolikuma apstiprināšanas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.