Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Plāno labiekārtot aizsargājamo ainavu apvidu

Lai veidotu kvalitatīvu tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras tīklu Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū, Alūksnes novada pašvaldība nolēmusi startēt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētā projektu konkursā, kura mērķis ir mazināt antropogēno slodzi, atjaunot bioloģisko daudzveidību un aizsargāt ekosistēmas, mazināt tūrisma, vides piesārņojuma un cita iespējamo ietekmi uz īpaši aizsargājamiem biotopiem un sugām. Tā gaitā plānots labiekārtot un uzlabot infrastruktūru trīs pagastos.
Projekta pieteikums jāiesniedz janvārī, un tā atbalsta gadījumā novads var pretendēt maksimāli uz 797 500 eiro lielu ERAF finansējumu.

Eiropas Savienības valstis ir apņēmušās izveidot kopīgu aizsargājamo teritoriju tīklu ar nosaukumu “Natura 2000”. Šajā tīklā ietilpst arī Alūksnes novada Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus ar teritorijām Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemera un Anna pagastos. Centrālās finanšu un līgumu aģentūras izsludinātā projektu konkursa “Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija Natura 2000 teritorijās” pamatbūtība jau izteikta tā nosaukumā, tātad tieši aizsargājamo teritoriju infrastruktūras uzlabošana un labiekārtošana.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.