Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pirmais jaunā novada budžets

Smiltenes novada šī gada budžeta prioritātes ir trīs - iesākto investīciju projektu turpināšana, jaunu investīciju projektu uzsākšanu, kam ir iespējams piesaistīt ārējo finansējumu, Eiropas Savienības struktūrfondu vai valsts mērķdotāciju, izlīdzināt novada strādājošo atalgojumu, kā arī palielināt atalgojumu vadošajiem speciālistiem. Apvienojot 64 iestāžu un 700 budžeta tāmju, nonākts pie sākotnējā budžeta deficīta vairāk nekā 5 miljoni eiro.

Darba gaitā deputāti virzīja vēl divas prioritātes: sociālo pabalstu izlīdzināšanu pēc augstākā maksājuma un jaunu tehnisko projektu projektēšanu. “Šis ir bijis ļoti sarežģīts budžets, mēs esam atteikušies no virknes investīciju projektu realizēšanas. Šī budžeta veidošanas gaitā izkristalizējās virkne tēriņu, kurus noteikti nākotnē būs jāpārskata. Daudzas pašvaldības uzturēšanas izmaksas būs jāpārskata un jāsamazina. Analīzi uzsāksim jau tuvākajā laikā, lai mazinātu tēriņus un palielinātu ienākumus,” skaidro domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Budžetu gatavošanu sarežģīja trīs apvienot pašvaldību iepriekšējā pieredze, piemēram, dažas pozīcija budžetos atspoguļotas atšķirīgi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.