Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pabalstos izmaksā par 64 % vairāk

Alūksnes novadā sociālajā jomā aizvadītais 2021. gads nav bijis viegls. Līdz ar minimālo ienākumu sliekšņu izmaiņām, pašvaldībai pabalstos bija jāizmaksā vairāk. Arī šis gads nebūs vieglāks - palielinās ne vien izmaksājamo pabalstu apmērs, bet arī saņēmēju loks.

Pagājušā gada janvārī mainījās trūcīgas mājsaimniecības minimālais ienākumu slieksnis no 128,06 eiro uz 272 eiro pirmajai personai un 190 eiro katrai nākamajai personai ģimenē. Līdz ar izmaiņām palielinājās cilvēku loks, kuri var saņem pabalstu, kas novada Sociālo lietu pārvaldei nozīmēja lielāku naudas summu, kas jāizmaksā pabalstos. 2020. gadā par trūcīgām atzina 323 mājsaimniecības (491 personu), bet līdz ar izmaiņām 2021. gadā par trūcīgām atzina krietni vairāk mājsaimniecību - 440 (674 personas). Mainījās arī minimālo ienākumu slieksnis maznodrošinātām mājsaimniecībām, kur minimālais ienākumu slieksnis no 258 eiro palielinājās uz 327 eiro pirmajai personai un 229 eiro katrai nākamajai personai ģimenē. Salīdzinājumā ar 2020. gadu, kad par maznodrošinātām atzina 163 mājsaimniecības (267 personas), 2021. gadā par maznodrošinātām atzina 132 mājsaimniecības (207 personas).

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.