Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

No maza biznesiņa – lielā saimniekošanas azartā

Par Intas un Ivja Cingleru ģimenes zemnieku saimniecību “Dambjupītes” Malienas pagastā vietējā prese savulaik stāstījusi ne vienu reizi vien. Saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību un graudkopību, un nu vecākiem darbā pievienojusies arī jaunā paaudze - dēls Kristaps ar savu dzīves draudzeni Martu un mazdēliņu Emīlu, kurš, izrādot savu patikšanu pret lauku darbiem, ir gatavs pat visu nakti pavadīt zem mammas atnestās siltās sedziņas tēta graudu kombainā.
Kad saimniece Inta tikko nosvinējusi skaistu apaļu dzīves jubileju, ir īstais laiks atskatīties uz daudzos gados paveikto un pasapņot par nākotnes plāniem.

Cingleru ģimene Malienā nopietnu patstāvīgu saimniekošanu uzsāka 2003. gadā, kad, pārbūvējot veco kolhoza cūku fermu, tur izveidoja kūti 50 slaucamām govīm. Pēc desmit gadiem šim nolūkam ņemtais kredīts bankā jau bija nomaksāts, bet Cingleri pie sasniegtā apstāties nevēlējās, un, kā tagad smejas saimniece, būvējot savu mazo biznesiņu, iegāja lielā azartā. Ar 70 % Eiropas Savienības finansējumu tapa jaunais komplekss, un 2013. gadā tas bija gatavs darbam. Tobrīd jau 70 slaucamo govju ganāmpulku nu varēja ievērojami palielināt. Izvēlējušies iegādāties ‘Holštein’ šķirnes melnraibās Amerikas ģenētikas govis, abās novietnēs kopā, saskaitot gan 130 slaucamās govis, apsēklojamās, teles un mazos telēnus, tagad pastāvīgi tur uzturas 230 līdz 250 liellopi. Katrai no gotiņām dots savs vārds. “Nu jau melnraibo skaistuļu vārdiem esam izmantojuši visu Latvijas pilsētu, pasaules upju un seriālu varoņu vārdus, mūsu kūtī dzīvo arī Vienotība, Saskaņa un citu partiju “pārstāves”. Vienīgi izvairos likt sieviešu vārdus, tas gan man nav pieņemami,” smejot saka saimniece.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.