Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mainīs teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus

Pagājušā nedēļā norisinājās Alūksnes novada teritorijas plānojuma 2015. - 2027. gadam grozījumu otrās redakcijas publiskā apspriešana. Tajā speciālisti galvenokārt norādīja uz veiktajām izmaiņām jeb atšķirībām pirmajā un otrajā redakcijā. Iedzīvotāju atsaucība bija maza, tomēr diskusija un jautājumi par neskaidrībām neizpalika.

Vairāki jauninājumi teritorijas plānojumā attieksies uz daudzdzīvokļu mājām. Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas teritorijas plānotāja Madara Ziņģe - Bumbure stāstīja, ka daudzdzīvokļu māju 1. stāva dzīvokļus neiedrīkstēs pārbūvēt par publiskajām telpām. Tomēr, projektējot jaunas daudzdzīvokļu mājas, varēs paredzēt publiskās telpas 1. stāvā. Šobrīd vērojams, ka ēkās, kur šādas ieejas pakalpojumu sniegšanai ir uzbūvētas, to arhitektoniskais veidols ir dažāds, tās veidotas dažādos laika posmos un materiālos. Šādi risinājumi izjauc ēkas vienoto tēlu, pasliktina pilsētvides ainavu. No jauna noteikumos iestrādāta norma, ka daudzdzīvokļu ēkās dzīvokļos būs aizliegts atslēgt centralizētās apkures sistēmas, ja tāda ir pieslēgta.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.