Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mācībās izmantos 3D virtuālo alu

Pavisam jauns mācību instruments Latvijā ir 3D virtuālā ala. Ziemera pagasta iedzīvotājs Ralfs Zaķis mācību procesa laikā Valmieras tehnikumā ir iemācījies strādāt alā, izmantot tās iespējas un atzīst, ka darbošanās alā paver daudz plašākas iespējas.

“Redzēt savu rasējumu 3d vidē ir pavisam kas cits kā tikai apskatīt datora ekrānā. Lai arī datorā var uzrasēto apskatīt no visām pusēm un pagrozīt, bet pavisam citas sajūtas ir redzēt gluži kā dzīvē un paņemt rokās. Tas ļauj vieglāk saprast, ko uzlabot un mainīt. Sajūtas ir ļoti reālistiskas. Tas ir labs papildu instruments kā strādāt – sajust detaļu pirms tā fiziski izgatavota. Piemēram, biju uzrasējis automašīnas riepas disku. Skatoties datorā, viss likās pareizi, bet ieraugot 3d alā sapratu, ka nav nemaz tik glīti un šis tas jāmaina. Esam rasējuši daudz detaļu, kas saistītas ar rūpniecības iekārtām,” stāsta Mehatronisku sistēmu tehniķa programmas audzēknis Ralfs. Lai arī darbs ar alu ir interesants un aizraujošs, zināšanām ir jābūt, vienkārši tas nav.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.