Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ko rādīs Saeimas spogulis?

14. Saeimas vēlēšanu maratons noslēdzies. Kā zināms, parlamentā kopumā ievēlēti septiņi politiskie spēki: “Jaunā Vienotība” (JV) , Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), Apvienotais saraksts, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-
“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, “Stabilitātei!”, “Latvija pirmajā vietā” un “Progresīvie”, aiz svītras atstājot “Jauno konservatīvo partiju” un “Attīstībai/Par!”. Tas nozīmē, ka pēc pašvaldību vēlēšanām pērn Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Dzintara Adlera (JV) izveidotā domes vadības komanda, kas tolaik tapa kā “valdības spogulis”, vairs tāda nav. Vai un kā Saeimas vēlēšanu rezultāti atsauksies uz domes vadības komandas sastāvu, stāsta domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers un viņa vietnieki Līga Langrate (“Jaunā konservatīvā partija”) Jānis Sadovņikovs (“Attīstībai/Par!”) un Druvis Tomsons (NA).

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers pēc pašvaldību vēlēšanām uzsvēra, ka “valdības spogulis” domes vadībā, kad gan priekšsēdētājs, gan vietnieki pārstāv Ministru kabineta koalīcijas partijas, ir vajadzīgs, lai saņemtu maksimālu atbalstu no valdības. Jau pēc simts vadības dienām viņš apliecināja, ka modelis attaisnojies, un uzsver to arī tagad. “Pēdējā gada laikā pašvaldībai izdevies novada attīstībai piesaistīt papildus aptuveni desmit miljonus eiro. Atbalstīti augstas gatavības projekti, piemēram, Miera ielas rekonstrukcija, veloparka būvniecība, uzņēmējdarbības atbalsta projekti un citi. Tas vien jau norāda, ka esam sadzirdēti,” tā Dz. Adlers. Kā būšot tālāk – pašlaik esot pāragri spriest. “Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieki līdz šim ieguldījuši lielu darbu novada attīstībā, tādēļ tagad, kad viņu pārstāvētās partijas nav iekļuvušas Saeimā, nebūtu godīgi tikai tādēļ mainīt domes vadības sastāvu. Nākotnē, protams, varam lemt par domes vadošā sastāva samazināšanu vai palielināšanu, jo domes priekšsēdētāja vietnieku skaits pēc likuma nav ierobežots. Pašlaik nesteidzos veikt straujas korekcijas, bet pārstāvniecība ir svarīga, lai stiprinātu politisko sastāvu koalīcijā,” saka Dz. Adlers.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.