Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izgudro Braila raksta tāfeli, kas skan, un drošības signālu skrejriteņiem

“Pašam jāgrib, un nedrīkst nolaist rokas pie pirmajām grūtībām. Arī brīžos, kad liekas, ka tas nav iespējams. Varbūt tas ir solis pirms izdošanās,” saka novadnieks Juris Fagucists (19), kurš kopā ar smiltenieti Aleksi Makevitu īsteno divas biznesa idejas ar pievienoto vērtību jeb sabiedrisko labumu. Jaunieši izgatavojuši Braila raksta tāfelīti alfabēta vieglākai apguvei redzes invalīdiem un signālu elektriskajiem skrejriteņiem, lai tā vadītājam būtu drošāka braukšana.

Juris un Aleksis kļuva par draugiem, mācoties Valmieras tehnikumā, kur abi apgūst inženierzinātnes mašīnbūves tehniķa profesiju. Kopīgas ir arī sportiskās aktivitātes, piemēram, abi aizraujas ar cīņas sportu, spēlē volejbolu, un gan Juris, gan Aleksis dzīvē vēlas paveikt ko paliekošu. Abus vieno arī Alūksne - Jurim tā ir dzimtā vieta, bet Aleksim uz dzīvi Alūksnē pārcēlusies mamma. Biznesa idejai par Braila raksta tāfelīti pagājušajā gadā “Swedbank Latvia” atbalstītajā projektā “Biznesa skices” jauniešu ideja guva vislielāko finansējumu - 3700 eiro. Juris neslēpj - sākumposmā šķitis, ka summa ir pārāk liela un nez vai izdosies finansējumu iegūt. Tās bija aprēķinātās izmaksas produkta izstādei, 3D printerim, datoram, licencei, programmai.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.