Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji paši lems par naudas izlietojumu

Alūksnes novada dome mainīs pagastu teritoriālo vienību infrastruktūras un vides kvalitātes uzlabošanas mērķprogrammas noteikumus. Līdz šim pagastu pārvaldes pašas varēja izlemt, kā tērēt piešķiroto naudu, bet jau ar šo gadu lēmuma pieņemšanā būs jāiesaista arī iedzīvotāji. Šobrīd gan nav zināms, tieši kā to darīs.

Par noteikumu maiņu deputāti diskutēja decembra Finanšu komitejas sēdē. “Var saprast, ka iedzīvotājiem jābūt tuvāk un viņi ir jāiesaista lēmumu pieņemšanas procesā, tikai nav skaidri kritēriji. Izsludināsim sapulci, publicēsim tīmeklī, bet, pieņemsim, ka piedalās tikai 10 cilvēki. Pieci balsos par vienu ideju, pieci par otru. Sanāk, ka pieci cilvēki izlems 500 vai 1000 iedzīvotāju vietā. Tā skaitīsies demokrātijas paraugstunda? Vai ir domāti kādi kritēriji? Jāveido sava veida referendums - jāsapulcina cilvēki, jāvaicā viņa viedoklis un tad jāpieņem lēmums. Lēmums manā izpratnē ir nepabeigts, būtu labāk atlikt uz janvāri,” sēdē norādīja deputāts Modris Lazdekalns.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.