Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ezeru sargs ar mežinženiera diplomu

Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja” pastāv jau 20 gadus, un pusi no tās pastāvēšanas laika Alūksnes novadā esošo ezeru un upju apsaimniekošanu organizē un vada Māris Lietuvietis. Daudzi jau vairs neatminas iestādes abreviatūras izcelsmi, kas veidojusies no ALūksnes un JAunalūksnes nosaukumiem, un tagad “Alja” drīzāk nedalāmi un pašsaprotami saistās ar apsaimniekotāja Māra Lietuvieša vārdu. Jaunais puisis, sākot aģentūras vadību bez zivsaimniecības izglītības un pieredzes, šo desmit gadu laikā spējis sakārtot un attīstīt šo nozari novadā tā, ka pie viņa pēc konsultācijām vēršas citu pašvaldību kolēģi. Alūksnes ezera vārds izskan - tas kļuvis ne tikai par zivsaimniecības paraugu, bet par iekārojamu tūrisma galamērķi.

Ar Māri Lietuvieti skaistā ziemas dienā tiekamies viņa “valstībā” Alūksnes Pilssalā, proti, “Aljas” futūristiskajā birojā, kas caur stikla sienām katru dienu ļauj apbrīnot Alūksnes ezera daili. Ezera saimniekam gan nav vaļas ainavu baudīšanai, rakstāmgaldu sedz akurātas papīru kaudzītes, nule apstiprināti grozījumi licencētās makšķerēšanas nolikumā, netrūkst arī darba pie gaidāmajiem projektiem. Tostarp jāvelta laiks arī zivsaimniecības nozares pārstāvniecībai Zemkopības ministrijā, kur Māris pārstāv Latvijas pašvaldību savienību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.