Reklāma

Eiropas romantisma pērle – Stāmerienas pils

Atjaunotā Stāmerienas pils, kas ir tepat kaimiņos, Gulbenes novada Stāmerienā, kļuvusi par vienu no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Latvijā. To apliecināja arī šoruden noslēgusies kampaņa “Atrastā Latvija”, kurā Latvijas iedzīvotāji no 60 atjaunotajiem kultūras un dabas mantojuma objektiem Latvijas reģionos, visaugstāk novērtēja šīs romantiskās pils atjaunotni. Košajā oktobra krāsu ainavā to bija iespēja novērtēt arī šo rindu autorei.
Pili tās atjaunotajā veidolā iespējams skatīt divus gadus, taču līdz tās atdzimšanas iespējamībai ceļš bijis ērkšķains. Stāmerienas pils vadītāja Edīte Siļķēna stāsta, ka Gulbenes novada pašvaldība par pils apsaimniekotāju kļuva tikai pirms dažiem gadiem, un tad steidzami meklēts finansējums tās atjaunošanai, jo ēka bija sliktā stāvoklī un vizuāli noplukusi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.