Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dimanta pāris – Skaidra un Imants Bertāni

Pienākums, pietāte un pacietība ir trīs atslēgas vārdi laimīgas kopdzīves pamatā, saka Dimanta pāris, Skaidra un Imants Bertāni, kuri 8. septembrī nosvinēja 60. kāzu jubileju. Plecu pie pleca dzīvojot sešdesmit gadus, Bertāni teic, ka vienmēr visu dara kopā, un to iesaka arī jaunajiem pāriem.

Imants Skaidru ievēroja un ieskatījās viņā vēl skolas laikā. Abi mācījās Mālupes pamatskolā, tikai dažādās klasēs – Imants bija divus gadus vecāks par Skaidru. Tomēr attiecības toreiz nav veidojuši. Tikai vēlāk, kad skola bija pabeigta, satikušies un, kā paši saka, – sākuši brūtēties. Likumsakarīgs bijis nākamais solis – precēties. “Kāzu diena joprojām saglabājusies spilgtā atmiņā. Liekas, ka tas būtu noticis tikai vakardien. Todien stipri lija lietus. Sarakstījāmies Mālupes ciema padomē un pēc ceremonijas turpat cienājāmies ar kūku un šampanieti, un tobrīd pa loga stūrīti paspīdēja saule. Man nepatika, ka kāzu dienā līst. Likās, kas tās par kāzām lietū! Citi gan mani mierināja, ka lietum tieši jālīst, lai būtu laba un bagāta dzīve. Bagāti gan neesam, bet dzīvojam laimīgi,” stāsta Skaidra. Tajā pašā dienā abi salaulāti arī baznīcā. “Tobrīd baznīca bija aizliegta, bet vedēji mums bija sarunājuši mācītāju. Laulājāmies Alūksnes baznīcā. Negājām pa galveno ieeju, bet sānu durvīm. Bijām vien mēs un vedēji, citi piedalīties nedrīkstēja. Skanēja ērģeles, baznīca bija skaista,” atceras Skaidra.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.