Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bija skaidrs, ka tur ir jābūt

Šodien barikažu aizstāvju piemiņas dienā Zeltiņu pagasta “Lazdās” pie Normunda Grūbes kurs ugunskuru, un zeltinieši atminēsies 1991. gada janvāra notikumus, kuros paši bijuši ne tikai liecinieki, bet aktīvi dalībnieki. Ir pagājis 31 gads, kopš uz Rīgu no visām Latvijas vietām brauca cilvēki un tehnika ar mērķi aizstāvēt savu zemi. Toreiz neviens vēl nezināja, kā beigsies Latvijas neatkarības aizstāvju nevardarbīgā pretošanās, bet tas neatturēja cilvēkus doties Latvijas brīvības sardzē.

Normunds Grūbe dzimis Apē, dzīvojis “Ančkās”, arī Saulkrastos, vēlāk atgriezies, strādājis Zeltiņos kolhozā, te, kā pats saka, ieprecējies, un nu Zeltiņi jau vairākus gadu desmitus ir viņa un viņa ģimenes mājas. Normundam un sievai Indrai ir meita Evita, dēli Rihards un Valters, mazbērni Odrija, Marta un Kārlis, kurš tagad ir vecvecāku acuraugs. “Pilna māja pašlaik,” joko Normunds.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.