Reklāma

Apbalvo ar Viestura ordeņa goda zīmi

Latvijas Republikas Zemessardzes Veterānu apvienības padomes loceklis un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Zemessardzes 31. kājnieku bataljona veterānu apvienības priekšnieks, štāba virsseržants Juris Ločs apbalvots ar Viestura ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi. J. Ločs teic - apbalvojums nav tikai viņa nopelns vien, bet visas komandas darbs. “Tas ir apbalvojums visiem veterāniem un bataljona štābam,” saka J. Ločs.

J. Ločs bija starp pirmajiem zemessargiem Alūksnē bataljona dibināšanas laikā un uzņēmās vadīt vienu no rotām, vēlāk kļuva par štāba priekšnieku. “Cilvēki bija entuziasma pilni, nāca un iesaistījās zemessardzē. Mudināt nevajadzēja. Nevienam arī neteicām. Bataljonā bija vairāk nekā 700 cilvēku. 1991. gada 13. oktobrī nodevu zvērestu. Zīmīgi, ka tas bija manā dzimšanas dienā,” atceras J. Ločs. Tobrīd zināšanu, kā aizsargāt savu valsti, bija visai maz, nebija arī aprīkojuma. “Mācējām tik, cik apguvām, dienot padomju armijā. Man bija medību iemaņas, ļoti labi izkopta šaušanas drošība, tādēļ apmācīju jaunos zemessargus kā rīkoties ar ieročiem. Mācībās piedalījāmies ar savu apģērbu, tobrīd neko nedeva, ekipējuma nebija, ņēma līdzi no mājām pusdienu maizītes. Paši nesa savus ieročus, medību bises, karabīnes. Legalizēja pat noglabātus Otrā pasaules kara ieročus. Mācījām zemessargus un paši mācījāmies, braucām uz kursiem, ” stāsta J. Ločs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.