Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novads – rekordists lauku skolu slēgšanā?

“Alūksnes novada pašvaldība plāno kļūt par rekordisti lauku skolu slēgšanā - no 14 vispārizglītojošām izglītības iestādēm pagastos (rajona pastāvēšanas laikā) pēc 15 gadiem plānojot atstāt tikai divas lauku skolas,” secina novadnieks Strautiņu pamatskolas absolvents Artūrs Kalašņiks. Pēc otrdienas laikrakstā publicētā raksta “Savu skolu sardzē” viņš sazinājās ar redakciju, lai paustu savu skatījumu un aizstāvētu skolas, pamatojoties uz datiem un faktiem.

“Pētot informāciju, radās vēlme iesaistīties publiskajā diskusijā par skolu likvidēšanu Alūksnes novadā, sniedzot neatkarīgu, bet tomēr lauku skolu aizstāvībai vērstu ieskatu publiski pieejamajos datos par vispārizglītojošo skolu darbību Alūksnes novadā. Demogrāfiskā situācija laukos pēdējās desmitgadēs ir pasliktinājusies un mobilitātes iespējas iedzīvotājiem uzlabojušās, ekonomiskās darbības stimulēšanai pašvaldībai jāatvēl arvien lielāki līdzekļi, lai noturētu iedzīvotājus laukos, tādēļ skolu skaita samazināšana ir bijusi neizbēgama nepieciešamība. Tomēr vai ir nepieciešama šāda optimizācija, kādu pašvaldība plāno šobrīd?” saka A. Kalašņiks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.