Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alsviķu pils tornīti top vēstures istaba

Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā senatnes elpa bijusi jūtama vienmēr, jo izglītības iestādes mājvieta ir Alsviķu muižas pils, kas jau kopš 20. gadsimta 30. gadiem saistīta ar izglītību.

Tuvojoties Smiltenes tehnikuma simtgadei, ko svinēs šovasar, vienā no telpām pils tornītī top vēstures istaba. “Tas ir stāsts par mūsu audzēkņiem un skolotājiem, par mūsu priekiem un bēdām laika posmā no 1991. gada, kad arodapmācības un rehabilitācijas centrs “Alsviķi” pārtapa par izglītības iestādi un nonāca Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā. Šī vienmēr bijusi vieta tiem, kuriem dzīvē neklājas viegli, kam vajadzīgs atbalsts. Šeit bijusi bērnu patversme, valsts bērnu nams, piespiedu audzināšanas iestāde meitenēm, zēnu internātskola, atvērta 98. Alsviķu speciālā profesionāli tehniskā vidusskola, tautā sauktā “meiteņu skola”.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.