Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veicot avotu monitoringu Gaujienas pagastā ūdens kvalitāte nav atbilstoša normatīvo aktu prasībām

Apes novada domes iestāde “Komunālā saimniecība” šomēnes veikusi ūdens pārbaudes jeb monitoringu divos iedzīvotāju iecienītos avotos - “Ceverkalna” un “Lauvasmutes” avotos Gaujienas pagastā. Saņemot testēšanas rezultātus, konstatēts, ka ūdens kvalitāte (mikrobioloģija) nav atbilstoša normatīvo aktu prasībām. 

Divos avotos slikta ūdens kvalitāte

“Šobrīd analīzes ņēmām divos avotos, kuru ūdeni cilvēki izmanto visvairāk. Plānojam turpināt analīžu ņemšanu arī citos novada avotos. Nākamais, kur tuvākajā laikā ņemsim ūdens paraugus, būs Acu avots Apē. Analīzes avotu ūdens kvalitātei ņemam gadā reizi pēc pašu iniciatīvas. Iedzīvotāju sūdzības nav bijušas. Šobrīd apzinām, kuri vēl ir iecienītākie avoti,” skaidro iestādes vadītājs Gundars Pihlis. Viņš lūdz iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību ņemt ūdeni minētajos avotos vai arī lietot novārītu ūdeni. “Laboratorija ieteica šo ūdeni nelietot, bet mēs varam tikai brīdināt cilvēkus, tālākā ir pašu cilvēku izvēle. Ierobežot nevar. Vasaras vidū analīzes šajos divos avotos ņemsim atkārtoti,” saka G. Pihlis.

Vietējās ziņas