Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts robežsardze atgādina par ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai

Valsts robežsardze atgādina, ka Covid-19 vīrusa izplatības mazināšanai Lietuva un Igaunija ir atjaunojusi robežkontroli uz Eiropas Savienības iekšējām robežām, tas ir, uz Latvijas–Lietuvas un Latvijas–Igaunijas valsts robežas, ka tas nozīmē, ka Latvijas-Lietuvas un Latvijas-Igaunijas valsts robežu drīkst šķērsot tikai kaimiņvalstu noteiktās robežšķērsošanas vietās.

Kā Lietuvā, tā Igaunijā par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu un par Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu ir paredzēta administratīvā atbildība.

Tā, piemēram, laika posmā no 23.  līdz 27. martam Lietuvas pusē ir konstatēti divi nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas gadījumi, kuros vienā konstatētas trīs un otrā – viena valsts robežu nelikumīgi šķērsot mēģinājusi persona. Personām par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu apejot noteiktās robežķērsošanas vietas un par pašizolēšanās (karantīnas) noteiktumu pārkāpšanu draud administratīvais sods - naudas sods līdz 140 eiro apmērā katrai.

Valsts robežsardze aicina visus atbildīgi attiekties pret Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktajiem ierobežojumiem un aizliegumiem, un stingri ievērot karantīnas un pašizolācijas pasākumus.

Vietējās ziņas