Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija aicina iedzīvotājus vairāk parūpēties par savu mājokļu drošību

Policija aicina iedzīvotājus vairāk parūpēties par savu mājokļu drošību, jo šā gada pirmajos mēnešos Vidzemē konstatētas 124 zādzības no mājokļiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne. Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā pērn reģistrēti 215 gadījumi par zādzībām no mājokļiem, savukārt šogad pirmajos mēnešos 124 gadījumi, tajā skaitā Alūksnē - 14, Cēsīs - 22, Gulbenē - 12, Limbažos - 14, Madonā - 14, Valkā - 21, Valmierā - 27.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes rīcībā esošā informācija liecina, ka 2018.gadā 25 zādzību gadījumos tika bojātas mājokļa durvis, 49 gadījumos viens vai vairāki logi, savukārt 14 gadījumos ļaundari mājoklī iekļuva izmantojot balkonu vai terasi.

Savukārt 2019.gada pirmajos mēnešos brīvi piekļūstot reģistrēti 119 gadījumi, bet trijos gadījumos mājoklī iekļūts sabojājot durvis.

Vaskāne stāsta, ka visbiežāk ļaundari savam laupījumam izvēlas datorus, telefonus, velosipēdus, juvelierizstrādājumus un naudu. Ja zādzība notikusi piemājas garāžā vai šķūnītī, visbiežāk tiek reģistrētas zādzības par zāles pļāvējiem, trimmeriem, dažādiem dārza instrumentiem. Tomēr jāņem vērā, ka zaglis, iekļuvis mājoklī, ņems visu, kas šķitīs kaut nedaudz vērtīgs.

Lai pasargātu savu mājokli no zādzībām, nedrīkst aizmirst par drošības pasākumiem. Valsts policija sagatavojusi dažus ieteikumus, kā parūpēties par sava mājokļa drošību un pasargāt to no zagļiem.

VP atgādina, ka mājokļa durvīm vienmēr jābūt aizslēgtām. Arī tad, ja atrodaties mājās vai atstājat mājokli ļoti īslaicīgi. Diennakts tumšajā laikā vēlams aizvērt aizkarus, lai zagļi nevarētu pētīt mājinieku paradumus un īpašumā esošās vērtīgās lietas.

Policija iesaka nekad neatstāt atslēgu durvju slēdzenē. Dzīvokļa īpašniekiem ieteicams izvēlēties kvalitatīvas ārdurvis, savukārt privātmāju īpašniekiem īpaša uzmanība jāvelta logu aizsardzībai pret atvēršanu no ārpuses un drošības paaugstināšanu durvīm, it īpaši tām, kuras iziet uz nomaļāku vietu, piemēram, slēgtiem pagalmiem, mežu.

Durvis un slēdzenes mājoklim vēlams izvēlieties ar paaugstinātu drošības pakāpi. Tāpat noderīgi būtu ievietot mājoklī dubultās durvis, kuras abas ir iespējams aizslēgt. Dzīvojamām mājām un pirmā stāva dzīvokļiem pirmā stāva logus ieteicams aprīkot ar logu sargiem vai blokatoriem. Apsardzes signalizācija noteikti ir papildu drošības elements, kas būs būtisks traucēklis zagļiem, uzsver policijas pārstāve.

Ja dzīvoklis atrodas pirmajā vai pēdējā stāvā, logiem jāuzstāda dzelzs režģi, jo vairumā gadījumu laupīšanas notiek, tieši ielaužoties caur logiem.

Policija lūdz vērtīgās lietas - somas, makus, portatīvos datorus - neglabāt tuvu pie ārdurvīm. Visdrošāk vērtslietas ir glabāt seifā, kas ir kvalitatīvi un droši piestiprināts sienai vai grīdai.

"Ja tomēr dažādu iemeslu dēļ ir notikusi zādzība vai nesankcionēta iekļūšana dzīvoklī vai īpašumā, par to nekavējoties ir jāziņo policijai zvanot uz tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī," atgādina Vaskāne.

Policijas ziņas