Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagarina Alūksnes veselības veicināšanas pakalpojumu centra iepirkumu 8

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) lūdzis Alūksnes novada pašvaldībai pagarināt atklātā konkursa “Veselības veicināšanas pakalpojumu centra būvdarbi” Ziemera pagasta “Jaunsētās” piedāvājumu iesniegšanas termiņu, jo iecerējuši veikt iepirkumu procedūras dokumentācijas pirmspārbaudi tā paredzamās līgumcenas (apmēram 10 miljoni) dēļ.

Alūksnes novada pašvaldība IUB lūgumu sākotnēji noraidīja norādot, ka minētā iepirkuma rezultātā realizējamā projekta īstenošanas termiņš ir ļoti ierobežots, jo jāapgūst Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums līdz 2022. gada beigām. Savukārt IUB vērsa pašvaldības uzmanību uz atsevišķu iepirkuma dokumentācijā konstatētu pretendenta un speciālista kvalifikācijas prasību, lūdzot izvērtēt tās samērīgumu. Rezultātā izsludināts jauns iepirkums ar pagarinātu termiņu. Jebkurā gadījumā visu interesēs ir nodrošināt pēc iespējas plašāku pretendentu – potenciālo būvnieku loku, kas veicinās savstarpēju konkurenci.

Alūksnes novada domes janvāra sēdē izskatīja deputātu Vernera Kalēja, Mārtiņa Augstkalnieša, Līgas Langrates un Janas Zilkalnes iesniegumu par centra būvdarbu iepirkumu. Pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja Aiva Egle uzskata – tas, ka IUB izrāda interesi veikt šādu pārbaudi, pašvaldībai nāk par labu. “Ar IUB sadarbosimies un sekosim termiņam, lai tas netraucētu apgūt Eiropas fonda finansējumu. Būvdarbu termiņu saīsināt negribētos,” saka A. Egle.

Veselības veicināšanas pakalpojumu centra būvprojekta arhitekts Andris Kokins laikrakstam uzsver – sākotnēji paredzēts izbūvēt pirmo kārtu jeb pašu ēku ar komunikācijām, bet otrajā kārtā paliks āra zonas izbūve ar āra peldbaseiniem. Savukārt trešajā kārtā, kam šobrīd būvprojekta vēl nav, piesaistītais investors līdzās būvētu viesnīcu ar vismaz simts numuriem, kam vieta rezervēta. “Ja atradīs līdzekļus pirmās kārtas būvniecībai, tad ātri atradīs arī otrajai, jo tie ir saistīti. Nākotnē komplektā ar viesnīcu šis objekts kalpotu vēl labāk, nekā tikai viens pats veselības veicināšanas centrs, jo arī tie viens otru lieliski papildinātu,” saka A. Kokins.

Viņš secina – tāda pakalpojumu un infrastruktūras komplektācija, kāda būs Alūksnes centrā, noteikti piesaistīs ģimenes ar bērniem, jauniešus, patiesībā ikvienu vecumposmu, jo interesanti būs visiem.

Plašāk lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 7. februāra numurā.

Komentāri 8

kurkulis13

10 citroni, baseini, ieksa un ara, 85 stāvvietas. Viesnīca ar 100 numuriem???????? Bet vai eiropa dod naudu? Nekas nav dzirdēts.Bagati novadi vispirms būve ceļus un uzlabo iedzīvotāju dzīves apstākļus, bet pie mums, Novads ar parādu jūgu, būves kaut ko, bet nezin ko. Laikam jau vēl nezin to, ka pašvaldība nevar nodarboties ar uzņēmēj darbību. Līdz šim tas nav pielēcis

pirms 13 dienām, 2020.02.10 10:22

Būvnieks

Kas tad nu, vai tad Alūksnē nevajag šādas izpriecas?
Kurkuli, Tu saki, ka pašvaldība nevar nodarboties ar uzņēmjēdarbību, bet Olūksnā visi tik to vien dara, ja ne paši, tad sievas, vīri māsas un brāļi. Pluss vēl labākie draugi un kaimiņi palīdz. Roka roku mazgā.
Olūksnā nedomā par cilvēkiem, bet visi ir naudas kāri.

pirms 13 dienām, 2020.02.10 10:36

Viedoklis

Varbūt vajag to mūsu pašvaldību pārdēvēt par SIA "Olūksna". Uzņēmējdarbība iet pilnā sparā, tad vismaz kā jau kārtīgs komercuzņēmums, varētu definēt mērķi - gūt peļņu. Kādi iedzīvotāji un kādas sabiedrības intereses? Aizmirstiet. Komercdarbība (ar milzīgiem zaudējumiem gan), bet rullē!!!

pirms 13 dienām, 2020.02.10 13:44

Čiekurs Egle

Varēs darīt kā "Alūksnes nami" piemest uz katru apsaimniekojamo kvadrātmetru klāt pāris centus, nosaukt to par peļņas daļu un vēl jauki paziņot, ka viņi priekš visiem gandrīz vai par baltu velti ir strādājuši visu savu pastāvēšanas laiku. Doma jau nav slikta, bet izpildījums kā parasti, pirmkārt vieta jau vien liek zināmiem cilvēkiem pasmīnēt, otrkārt nesamērīgais aizņēmums, tāpat kā ar administratīvo ēku, lai apgūtu 300000 ES naudiņas jāuzcep projekts par 2 milj., tagad tas pats arguments, lai ES naudiņa neietu gar degunu atkal ir jāaizņemas nesamērīga summa, treškārt tad kurš tad īsti tagad būs peļņas guvējs no tā visa pasākuma?? Vai paredzēts uzbūvēto infrastruktūru izīrēt kādam "piparam" par sviestmaizi uz kādiem 10 gadiem? Kurš segs zaudējumus, ja tas SPA nespēs pats sevi pacelt un atpelnīt? Dosim pašvaldības dotācijas? Vai kliegsim, ka valsts neatbalsta pierobežu, kā ir sporta gadījumā???

pirms 13 dienām, 2020.02.10 14:19

maris992

Vienkārš jautājums projekta bīdītājiem:
Cik cilvēkiem dienā jāpeld un cik biļete maksās ,lai projekts būtu rentabls!

pirms 12 dienām, 2020.02.10 15:49

annninavannina

vai vai kā suņi te rej...visi ciema suņi sarējušies
es gan labprāt paplunčāšos..nebūs vairs uz citām pilsētām jābrauc

pirms 12 dienām, 2020.02.10 20:28

kohs

vo vo..shitie kas te sarejushies gan jau tie kam netiek nekas no taa lielaa kaaposta.taaapec jau te cepjaas....

pirms 12 dienām, 2020.02.11 13:44

vellavarti

Rej kuces un šakāļi,annninavannina un kohs.

pirms 8 dienām, 2020.02.14 23:33

Vietējās ziņas