Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Smart-ID": Ārkārtējās situācijas laikā tiešsaistē apstiprināto darījumu skaits audzis trīs reizes

Kopš Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija elektroniskās identitātes apliecinājumu skaits tiešsaistē ir palielinājies trīs reizes, "Alūksniešiem.lv" uzzināja aģentūrā Leta.

Viņa norādīja, ka gan privātpersonu, gan juridisku personu interese par elektronisko identifikāciju ir ļoti liela.

Tostarp Meijere minēja, ka "Smart-ID" patlaban izmanto gandrīz miljons Latvijas iedzīvotāju un ik mēnesi Latvijā ar "Smart-ID" tiek apstiprināti aptuveni 20 miljoni darījumu. Taču pēdējā laikā apstiprināto darījumu skaitlis ir trīskāršojies.

Viņa skaidroja, ka Latvijā salīdzinājumā ar citām Baltijas valstīm arī visvairāk izmanto biometrisko identifikāciju, kas "Smart-ID" lietotnē ir pieejama no 2020.gada februāra beigām. Biometriskie personas dati ir jebkura cilvēka dati par viņa fiziskajām, psiholoģiskajām un uzvedības iezīmēm, kas ļauj viņu identificēt, izmantojot tehnoloģijas. Par to, ka personas dokumentā ir iekļauta biometriskā informācija, liecina īpašs simbols uz tā.

Meijere norādīja, ka pieprasījumu pēc attālinātas identitātes pierādīšanas un elektroniskas parakstīšanās veicina uzņēmēju un iestāžu vēlme turpināt attālināti nodrošināt pakalpojumus. "Šobrīd viennozīmīgi aktīvākie ir finanšu pakalpojumu sniedzēji, bet pieprasījumi ir arī no citu pakalpojumu sniedzējiem. Ja iepriekš daudzi uzņēmumi veica situācijas izpēti un nogaidīja, ko darīs citi, tad tagad visi domā par iespējami drīzu attālinātu pakalpojumu un procesu nodrošināšanu," viņa skaidroja.

Jau ziņots, ka Igaunijas uzņēmums "SK ID Solutions" risinājumu "Smart-ID" prezentēja 2017.gada sākumā. To var izmantot e-pakalpojumu nodrošināšanai finanšu, izglītības, telekomunikāciju, enerģētikas, mazumtirdzniecības un arī dažādu valsts pakalpojumu nodrošināšanai. 

No 2018.gada novembra "Smart-ID" digitālā paraksta risinājums Baltijā, kas atbilst Eiropas "eIDAS" regulējuma tehniskajai specifikācijai. Šis sertifikāts apliecina risinājuma līdzvērtīgumu ar roku rakstītam parakstam un to ir jāpieņem visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. 

Latvijas ziņas