Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SIF reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmā saņēmis 47 projektu iesniegumus

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmā saņēmis  47 projektu iesniegumi  25.martā noslēdzās projektu pieteikumu pieņemšana reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmā. Noteiktajā termiņā tika saņemti 47 projektu pieteikumi. Pašlaik sākta projektu pieteikumu vērtēšana, un SIF rezultātus plāno paziņot maija sākumā.

SIF uzsver, ka sociālie mediji un dažādas sociālās platformas ir piesātinātas ar informāciju, kas tiek radīta ik sekundi un nereti ir savā starpā pretrunīga. Tāpēc nepieciešamība pēc ticama, objektīva, neitrāla, kā arī precīza informācijas avota tikai pieaug gan nacionālā, gan reģionālā līmenī. Atbalsts reģionālajiem un vietējiem medijiem ir nepieciešams, jo tieši vietējie un reģionālie mediji ir tie, kas veido visciešāko saikni ar savu auditoriju.

Reģionālajos medijos ir vērojama ļoti aktīva sabiedrības interešu aizstāvēšana, kas ilgtermiņā vainagojas ar panākumiem, veicinot sabiedrības uzticamību reģionālo mediju darbam, uzskata SIF. Tāpat, lai radītu kopības izjūtu, regulāri tiekot "uzklausīti un atspoguļoti lasītāju viedokļi, skaidroti nesaprotamie jautājumi, aktualizētas un novērstas novērotās neizdarības lokālajā vidē, veicinot savstarpējo uzticamību un arī atbildīgumu".

2020.gads ir pirmais gads, kad reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmu koordinēs SIF. Projektu īstenošanai pieejams finansējums 455 439 eiro apmērā. Šogad, ņemot vērā situāciju valstī, reģionālie mediji nodrošina ne tikai aktuālas, bet arī objektīvas un patiesas informācijas nodošanu vietējiem iedzīvotājiem. Ņemot vērā esošo situāciju, projektu vērtēšanas komisija strādās attālināti, nodrošinot projektu pieteikumu izvērtēšu pēc iespējas īsāka termiņā.

Programmas mērķis ir stiprināt nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, atbalstot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, kuras uzdevumi ir stiprināt Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata.

Programmā tiks atbalstīti projekti trīs kategorijās: sabiedriski politisko un kultūras procesu analīze, pētnieciskā un analītiskā žurnālistika un Latgales plānošanas reģiona sabiedriski politisko, sociālekonomisko un kultūras procesu analīze. Informē aģentūra Leta.

Latvijas ziņas