Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar draugiem un radiem tiešsaistē no Itālijas

Novadnieks Jānis Ņekrasovs jau 10 gadus dzīvo Boloņā, Itālijā, taču pašlaik, vīrusa pandēmijas laikā,  Itālijas pieminēšana vairs nesaistās tikai ar pozitīvām emocijām. Jau kopš janvāra itāļu un Jāņa dzīve Itālijā izmanījusies par 180 grādiem. Par to, kā viņam tur klājas, laiku pa laikam uzzinām no alūksnieša tiešsaistes video sociālajā platformā “Facebook.com”. Novadniekiem, pazīstamiem cilvēkiem vieglāk uzticēties, tādēļ daudzi ir pateicīgi viņam par šiem vēstījumiem. Mēs sazinājāmies 31. martā.

“Dzīve Itālijā pilnībā izmainījās pēc 21. janvāra, kad valstī izsludināja epidēmiju. Sākumā aizvēra skolas un bērnudārzus, tad katru dienu tika izsludināti jauni likumi par pārvietošanās ierobežošanu sabiedriskās vietās un citviet. Tagad Itālijā no mājām var iziet tikai ārkārtas nepieciešamības gadījumā, piemēram, lai iegādātos pārtiku, medikamentus, darba gaitās. Drīkst doties tikai uz tuvāko pārtikas veikalu. Taču katrreiz, atstājot mājas, ir jāaizpilda veidlapa, kurā jāapliecina, ka neesi  “Covid-19” pozitīvs, neatrodies karantīnā, kā arī precīzi jānorāda, uz kurieni dodies un kādā vajadzībā,” saka J. Ņekrasovs, kurš pašizolējies mājās jau 20 dienas un tikai vienreiz pa šo laiku izbraucis pēc pārtikas. Tādēļ arī radusies doma par komunikāciju tiešsaistē. 


Par to, kā tad notiek komunikācija, lasi 3. aprīļa laikrakstā "Alūksnes un Malienas Ziņas."


Vietējās ziņas