Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apes novada pašvaldība slēdz Apes pirmsskolas izglītības iestādi “Vāverīte” audzēkņu apmeklējumam

Ceturtdien, 19.martā, Apes novada domes Finanšu un tautsaimniecības komitejā tika pieņemts lēmums slēgt audzēkņu apmeklējumam Apes novada pašvaldības Apes pirmsskolas izglītības iestādi ”Vāverīte” no 20.03.2020. līdz 14.04.2020. (vai līdz nākošā  rīkojuma izdošanai vai lēmuma pieņemšanai  atbilstoši situācijai).

Šāds lēmums tika pieņemts, ņemot vērā Apes novada iedzīvotāju nodarbinātību Igaunijas Republikas uzņēmumos un epidemioloģisko situāciju Igaunijas pierobežas pašvaldībās.
Par pieņemto lēmumu dome informēja arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju.

Apes novada dome aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret sevi un citiem un  vērš uzmanību par pienākumiem personām, kuras atgriežas no COVID-19 skartajām valstīm:
Iedzīvotājiem 14 dienas pēc atgriešanās Latvijā jānovēro savs veselības stāvoklis un divas reizes dienā (no rīta un vakarā) jāmēra ķermeņa temperatūra.

Jāzvana uz 8303, ja parādās viegli saslimšanas simptomi, lai pieteiktos COVID-19 analīžu veikšanai. Uz 113 jāzvana, ja simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums).

Obligāti jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Iedzīvotāji nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam. Jācenšas samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (tas nozīmē neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas, nedoties privātās vizītēs u. c.).
Iedzīvotājiem ir jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās iedzīvotāji aicināti neizmantot sabiedrisko transportu.

Apes novada dome aicina sekot līdzi oficiālajai informācijai Ministru kabineta tīmekļa vietnē www.mk.gov.lv un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv

Vietējās ziņas