Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes Jaunajā pilī – patīkami restaurācijas pārsteigumi

Alūksnes Jaunajā pilī turpinās sarežģītais un darbietilpīgais sienu gleznojumu attīrīšanas pirmais posms Ērģeļu un Fortepiano istabās.


Alūksnes muzejs informē, ka restaurācijas procesā aizvien plašākos laukumos atklājas sienu gleznojumi. Piedzīvots arī īpašs pārsteigums - atsegts oriģināls mākslinieciska gleznojuma fragments uz Fortepiano istabas durvīm. “Alūksnes un Malienas Ziņās” un portālā “Alūksniešiem.lv” janvārī jau vēstījām, ka restauratori Fortepiano istabas durvis izņēma no eņģēm un aizveda attīrīšanai no daudzajām krāsu kārtām un restaurācijai uz Bausku.


Restaurācijas darbus veic Bauskas novada Rundāles pagasta Gunāra Grīnfelda individuālā restaurācijas uzņēmuma “ROKAJS” restauratori - Zinaida Grīnfelde, Līga Jansone un Inese Mežkaze pēc SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs” izstrādātās “Alūksnes Jaunās pils arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas un pirmā stāva telpu metodikas”. Restaurācijas darbi notiek pārrobežu projekta “630 Versts Full of Feelings”/ “Versts of Feelings”, ko īsteno Alūksnes novada pašvaldība, ietvaros.


Vietējās ziņas