Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sanita Buliņa pirmoreiz karjerā izcīna punktus Pasaules kausa posmā biatlonā sprinta sacensībās

Alūksniete Sanita Buliņa piektdien Pasaules kausa biatlonā sprinta sacensībās Zviedrijas trasē Estešundā izcīnīja 32. vietu, pirmoreiz izcīnot punktus Pasaules kausa kopvērtējumā, bet izlases līdere Baiba Bendika ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 66. vietu, iedzīšanai nekvalificējoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura ar vienu kļūdu šaušanā stāvus par 2,5 sekundēm apsteidza itālieti Doroteju Vīreri un par 6,7 sekundēm – komandas biedreni Ingrīdu Lanmarku Tandrevollu, kuras sašāva visus desmit mērķus.

Arī Buliņa šaušanu veica perfekti. 19 gadus vecā biatloniste pēc pirmās šautuves bija 38., pēc otrās – 26. vietā, bet finišēja 32. vietā minūti un trīs sekundes aiz Ekhofas.

Līdz šim labākais sasniegums sportistei Pasaules kausa posmos bija 64.vieta, kas izcīnīta šīs sezonas sākumā Austrijas trasē Hohfilcenē.

Šis panākums ne tikai ļaus sportistei rītdien pirmoreiz karjerā startēt iedzīšanas sacensībās, bet arī ir devis viņai pirmos punktus Pasaules kausa vērtējumā. Buliņai bija 60. ātrākais solis distancē, pēc šautuvē pavadītā laika – 78. vietā. Sacensībās piedalījās 101 biatloniste.

Sprinta disciplīnas kopvērtējumā Sanita Buliņa ar deviņiem punktiem – 79. vietu 89 sportistu vidū, kuras guvušas punktus. Visu disciplīnu kopvērtējuma Buliņa ar deviņiem punktiem – 85. vietā 92 punktus guvušo biatlonistu vidū.

Buliņa pirms atgriešanās Pasaules kausa apritē startēja pasaules junioru čempionātā, kur sprintā ieņēma 44.vietu, bet divos posmos Nove Mesto viņa sprintā ierindojās 100. un 101.vietā. Pasaules kausa sprinta sacensībās viņa labāko rezultātu sasniedza Hohfilcenē, izcīnot 64.vietu.

Jau ziņots, ka antidopinga noteikumu pārkāpumu dēļ pagaidu diskvalifikāciju saņēmis Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš trenējas Alūksnē.

Sestdien notiks iedzīšana, bet svētdien – sacensības ar kopēju startu.

Estešundā norit Pasaules kausa sezonas pēdējais posms.