Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sanita Buliņa karjeras pirmajās iedzīšanas sacensībās Pasaules kausā ierindojas 46.vietā

Alūksnes biatloniste Sanita Buliņa sestdien Zviedrijas trasē Estešundā Pasaules kausa pēdējā, desmitā, posma desmit kilometru sacensībās iedzīšanā ierindojās 46.vietā, bet uzvaru izcīnīja norvēģiete Marte Ulsbū – Reiselanna.
Uzvaru šīs sezonas pēdējās iedzīšanas sacensībās svinēja Norvēģijas pārstāve Ulsbū – Reiselanna, kura distancē pavadīja 32 minūtes un 54,8 sekundes. Otro vietu ar 29,3 sekunžu deficītu izcīnīja viņas tautiete Tirila Ekhofa, kura dienu iepriekš uzvarēja sprintā, bet bronzu izcīnīja Hanna Sola no Baltkrievijas.
Vienīgā Latvijas pārstāve Buliņa pirmajā ugunslīnijā neaizvēra vienu mērķi un tobrīd atradās 37.pozīcijā, līderei zaudējot vairāk nekā divas minūtes. Otrajā ugunslīnijā Buliņa kļūdījās divreiz, bet nākamajās divās šautuvēs pa vienam “pūdelim”. Pēc otrās ugunslīnijas Buliņa bija atkritusi uz 46.vietu, bet turpinājumā spēja pakāpties uz 41.pozīciju.
Finiša līniju Buliņa šķērsoja 46.vietā, līderei zaudējot četras minūtes un 22,9 sekundes. Distancē viņai bija 55.ātrākais solis.
Iedzīšanās startēja 60 sportistes, bet finišu sasniedza 58 biatlonistes.
Buliņa trasē devās minūti un trīs sekundes aiz Tirilas Ekhofas. Latvijas sportiste piektdien sprintā aizvēra visus desmit mērķus un izcīnīja 32.vietu, ne tikai kvalificējoties iedzīšanai, bet arī pirmo reizi karjerā tiekot pie punktiem Pasaules kausa ieskaitē. Buliņa tikai nākammēnes svinēs savu 20 gadu dzimšanas dienu un piektdien sasniedza vienu no labākajiem Latvijas jauno biatlonistu rezultātiem Pasaules kausā.
Buliņa pirms atgriešanās Pasaules kausa apritē startēja pasaules junioru čempionātā, kur sprintā ieņēma 44.vietu, bet divos posmos Nove Mesto viņa sprintā ierindojās 100. un 101.vietā. Pasaules kausa sprinta sacensībās viņa labāko rezultātu sasniedza Hohfilcenē, izcīnot 64.vietu.
Visu disciplīnu kopvērtējuma Buliņa ar deviņiem punktiem ieņem 86.vietu starp 94 biatlonistēm, kuras tikušas pie punktiem.
Svētdien sezona noslēgsies ar sacensībām ar kopēju startu.
Estešundā norit Pasaules kausa sezonas pēdējais posms.