Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sanita Buliņa labākā no latvietēm sprintā

Latvijas biatloniste Sanita Buliņa ceturtdien Pasaules kausa sezonas otrajā posmā Estešundā (Zviedrija) sprinta sacensībās ierindojās 73.vietā, Baiba Bendika, kopā pieļaujot sešas kļūdas šaušanās, finišēja 104., bet Annija Keita Sabule ieņēma 110.pozīciju no 113 finišējušajām biatlonistēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Buliņa, kura no Latvijas biatlonistēm ieņēma visaugstāko vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās, kļūdījās tikai vienu reizi pirmajā šaušanā, bet kopā uzvarētājai austriete Lizai Terēzai Hauzerei, kura šāva nekļūdīgi, piekāpās divas minūtes un 25,9 sekundes.

Sacensībās otro vietu izcīnīja Zviedrijas biatloniste Elvīra Ēberja, kura divas reizes kļūdījās šaušanā, taču no Hauzeres atpalika tikai par 12,5 sekundēm. Savukārt trešajā vietā ierindojās Hanna Sola no Baltkrievijas, kura pēc vienas kļūdas zaudēja austrietei 14,4 sekundes.

Neveiksmīgas sacensības izvērtās Bendikai, kura pirmajā šaušanā kļūdījās četras reizes, bet otrajā šaušanā divas reizes, kopumā uzvarētāji piekāpjoties trīs minūtes un 41,3 sekundes. Trasē latvietei bija 40. ātrākais solis. Neviena no Latvijas biatlonistēm nekvalificējās iedzīšanas sacensībām.

Svētdien pirmā posma sprintā Bendika izcīnīja 14.vietu, Buliņa finišēja 88.pozīcijā, bet Sabule ierindojās 112.vietā. Pirms tam norisinājās sacensības 15 kilometru individuālajā distancē, kur Bendika ieņēma 26.pozīciju.

Nedēļas nogalē būs sacensības iedzīšanā, kā arī stafetes.

Pēc tam decembrī divi etapi notiks Austrijas trasē Hohfilcenē un Francijas trasē Ansi/Legrānā-Bornānā. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā – Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā, bet sezonai tradicionāli noslēdzoties Oslo.