Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rastorgujevs izcīna piekto vietu pasaules čempionāta sacensībās ar kopēju startu

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Oberhofā izcīnīja augsto piekto vietu pasaules čempionāta sacensībās 15 kilometru distancē ar kopēju startu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektā vieta Rastorgujevam ir visu laiku augstākā pasaules čempionātos.

Par čempionu tika kronēts Zviedrijas biatlonists Sebastians Sāmuelsons, kurš šāva nekļūdīgi, finišēdams 36 minūtēs un 42,8 sekundēs. 9,6 sekundes vēlāk finiša līniju šķērsoja viņa tautietis Martins Ponsilouma, kurš ugunslīnijās kļūdījās divas reizes.

Pēdējā aplī cīņā par savu sesto zelta medaļu šajā čempionātā zaudēja norvēģis Jūhanness Tīngness Bē, kurš mēroja trīs soda apļus un čempionam zaudēja 38,8 sekundes. Bē čempionātu noslēdza ar piecām zelta medaļām, kā arī pa vienai sudraba un bronzas godalgai.

17 sekundes aiz labāko trijnieka bija vēl viens norvēģis Sturla Holms Lēgreids, kurš mēroja divus soda apļus. Rastorgujevs guļus šāva precīzi, bet stāvus pieļāva trīs kļūdas, no čempiona atpaliekot vienu minūti un 7,3 sekundes.

Pirmajā šaušanā guļus Rastorgujevs kopā ar vēl 13 sāncenšiem šāva nekļūdīgi, kas ļāva alūksnietim atgriezties trasē līderu grupā un tajā atrasties arī pirms nākamās ugunslīnijas. Arī otrajā šaušanā guļus latvietis aizvēra visus piecus mērķus un distancē devās kā ceturtais deviņas sekundes aiz francūža Fabjēna Kloda.

Pirms pirmās šaušanas stāvus Rastorgujevs bija vadošo sešu biatlonistu grupā, taču, neaizverot divus mērķus, atkāpās uz 12.vietu 50 sekundes aiz līderpozīcijā aizslēpojušā Bē.

Līdera Bē pārsvars pār vicelīderi Sāmuelsonu bija 12 sekundes, taču norvēģis kļūdījās pēdējā šāvienā un atkāpās uz trešo vietu. Trasē pirmais atgriezās Ponsilouma, 1,2 sekundi zaudēja Sāmuelsons un 6,8 sekundes – Bē, kamēr pārējie sekotāji bija pusminūti aiz muguras. Pēdējā aplī Sāmuelsons bija ātrāks par Ponsiloumu un izcīnīja zeltu.

Rastorgujevs mēroja vēl vienu soda apli, bet trasē atgriezās astotais, taču līdz finišam latvietis pacēlās uz piekto pozīciju. Piektajā aplī viņš tikai sekundi zaudēja Sāmuelsonam.

Salīdzinot ar iepriekšējām dienām, Oberhofā sniegs tikpat kā bija nokusis un sacensību norises vietā lija.

Šosezon Rastorgujevs šajā sacensību veidā bija startējis vienreiz. Rūpoldingā viņš ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 19.vietu.

Abās šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās visu goda pjedestālu aizņēma Norvēģijas biatlonisti, Anesī uzvarot Jūhannesam Dālem, bet Rūpoldingā – Jūhannesam Tīngnesam Bē.

Sieviešu sacensības 12,5 kilometru distancē sāksies plkst.16.15.

Divos Pasaules kausa posmos labāk veicies ir francūzietēm, kuras izcīnījušas četras no sešām godalgotajām vietām. Anesī pārāka gan bija austriete Liza Terēza Hauzere, bet Rūpoldingā uzvarēja francūziete Žilija Simona.

Pirms diviem gadiem Pokļukā uzvaru svinēja norvēģis Sturla Holms Lēgreids un Hauzere.

Pēc pasaules čempionāta septītais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto Morāvijā, bet noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts marta vidū Oslo.