Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rastorgujevam pasaules čempionātā biatlonā 56.vieta individuālajā distancē

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs otrdien Oberhofā pasaules čempionātā biatlonā ieņēma 56.vietu 20 kilometru individuālajā distancē, Edgars Mise ierindojās 69. un Aleksandrs Patrijuks 74.vietā, bet uzvaru svinēja norvēģis Jūhanness Tīngness Bē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties augstvērtīgajam sniegumam sprintā un iedzīšanā, Rastorgujevs saglabājas vietu starp čempionāta labākajiem 30 biatlonistiem un varēs startēt svētdien gaidāmajā 15 kilometru distancē ar kopēju startu.

Rastorgujevs sacensības sāka ar divām kļūdām guļus šaušanā, netrāpot otrajam un piektajam mērķim.

Otrajā un trešajā šautuvē viņš bija precīzs, taču pēdējā ugunslīnijā trāpīja vien otrajam mērķim, iznīcinot cerības uz augstu vietu.

Viņš Bē zaudēja septiņas minūtes un 58,6 sekundes, ierindojoties 56.vietā.

Mise pirmajās divās šautuvēs sašāva visus mērķus, trešajā netrāpīja otrajam mērķim, bet ceturtajā – ceturtajam mērķim.

Tas ļāva viņam ieņemt 69.vietu, finišējot astoņas minūtes un 46,6 sekundes aiz Bē.

Patrijuks sāka ar ideālu šaušanu, bet otrajā un trešajā šaušanā nopelnīja pa divām soda minūtēm, finišēdams 74.vietā deviņas minūtes un 5,8 sekundes aiz uzvarētāja.

Cīņā par uzvaru norvēģis Jūhanness Tīngness Bē pa reizei kļūdījās otrajā un trešajā šaušanā, finišējot 49 minūtēs un 57,5 sekundēs.

Viņš par minūti un 10,7 sekundēm apsteidza komandas biedru Sturlu Holmu Lēgreidu un par minūti un 11,1 sekundi – zviedru Sebastianu Samuelsonu.

Ceturtais 104 sportistu konkurencē finišēja francūzis Kentēns Fijons-Majē (+1:31,9), piektais – vācietis Benedikts Dolls (+2:09,6) un sestais – šveicietis Niklass Hartvēgs (+2:31,8).

Šosezon Pasaules kausa posmā Rūpoldingā Rastorgujevs individuālajā distancē, pieļaujot tikai vienu kļūdu, izcīnīja septīto vietu, bet Eiropas čempionātā viņš kļūdījās sešas reizes, ierindojoties 33.pozīcijā.

Mise šosezon individuālajā distancē bija startējis tikai Eiropas meistarsacīkstēs, kurās finišēja 32.vietā. Savukārt Patrijuks Pasaules kausa posmos individuālajā distancē ierindojās 90. un 82.pozīcijā, bet Eiropas čempionātā noslēdza sacensības 83.vietā.

Šosezon Pasaules kausā bijušas divas sacensības individuālajā distancē, pirmajā no tām triumfējot Zviedrijas biatlonistam Martinam Ponsiluomam, bet otrajā pie panākuma tiekot Pasaules kausa līderim norvēģim Jūhannesam Tīngnesam Bē, kurš pasaules meistarsacīkstēs individuālajā distancē līdz šim vēl nebija uzvarējis.

Pasaules čempionātos Rastorgujevs augstāko vietu individuālās distances sacensībās izcīnīja 2019.gadā Zviedrijas trasē Estešundā, kad viņš finišēja 13.vietā. Misem 2021.gadā Pokļukā izdevās sasniegt 50.pozīciju, bet Patrijuks 2019.gadā Estešundā ierindojās 60.vietā.

Trešdien sievietes sacentīsies individuālajā distancē, bet nedēļas turpinājumā tiks sadalīti medaļu komplekti jauktajā pāru stafetē, sieviešu un vīriešu stafetē, kā arī sacensībās ar kopēju startu.

Pēc pasaules čempionāta septītais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto Morāvijā, bet noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts marta vidū Oslo.