Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Piedāvā baudīt Alūksnes dabu uz slēpēm

Distanču slēpošana ir viens no labākajiem veidiem, kā novērtēt dabas klusumu, vienlaikus atdodot prātam un ķermenim patiesi pacilājošu pieredzi. Šajā ar sniegu bagātajā ziemā aktīva dzīvesveida draugiem ir par vienu iespēju vairāk baudīt distanču slēpošanu, jo Renārs Teters – Teterovskis Alūksnē realizējis projektu un piedāvā īrēt slēpes un inventāru. Sporta un atpūtas centrā “Mežinieki” to bija iespēja izmantot arī šo rindu autoram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pašlaik interesenti informāciju par pieejamo inventāru var uzzināt sociālajos medijos “Facebook” un “Instagram”, kuros var atrast tālruņa numuru un ar mani sazināties. Pievedu inventāru arī klāt, vai arī to var dabūt pilsētas centrā – manā darba vietā veikalā “Pie Zvejnieka”. Sporta un atpūtas centrā “Mežinieki” plānots atvērt konteinera tipa vagoniņu uz riteņiem, kurā izīrētu un apstrādātu slēpes interesentiem,” atklāj Renārs.

Viņš izvēlējies izīrēt firmas “Fischer” produkciju, ko atpūtas un sporta preču veikalā tirgo jau padsmit gadus un par kuras kvalitāti ir pārliecinājies. “Slēpes izīrē cilvēki, kuri grib kustēties, slēpot, bet viņiem nav sava inventāra. Tā ir lielākā mērķauditorija. Piemēram, viens bijušais biatlonists šodien vēlējās slēpot klasiskajā stilā. Jautāju viņam par inventāra kvalitāti un saņēmu atbildi, ka ir pārāk labs, lai dotu īrēt. Taču tāds arī bija mērķis – lai cilvēkiem par salīdzinoši nelielu samaksu būtu pieejams ļoti labs inventārs. Nodrošinu arī slēpju un snovborda dēļu smērēšanu, “asinu kantes” un arī restaurēju slēpes. Pieprasījums ir liels, bet tam visam nepietiek laika. Tas man ir hobijs, patīk pašam to visu darīt, jo esmu aizrautīgs kalnu un distanču slēpotājs. Tāpēc arī izīrējamo inventāru esmu atlasījis tādu, kas pašam patiktu,” tā Renārs.

“Sadarbojos ar citiem uzņēmējiem, kā Ķauķu kalna apsaimniekotāju Laimu Kaufiņu, ar kuru plānojam kopā veidot distanču slēpošanas trases Ķauķu kalnā, un es varētu piedāvāt inventāru. Tā mūsu puses slēpotājiem būtu iespēja pamainīt trases,” stāsta R. Teters – Teterovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī cer gūt pašvaldības atbalstu, lai varētu izveidot slēpošanas trasi Alūksnē Muižas parkā vai gar ezera malu – vienkāršu, gludu, klasiskā stila slēpošanai, kur var slēpot pilsētā. ““Mežinieku” trase tomēr ir sporta trase, kas prasa labu sagatavotību un ir patālu no pilsētas. Redzēti cilvēki, kuri paši slēpo Jāņkalniņā un citur braukā pa maziem aplīšiem. Varbūt Alūksnes sporta dzīves organizatori var palīdzēt,” spriež uzņēmējs. Vēl Renāram ir mazs sapnis “Mežiniekos” izveidot trasi ārpus trases, jo viņš redz tam piepasījumu. Tā būtu klasiskā soļa trase – vītos caur mežu, tā malām, caur skaistākajām vietām šajā pusē, lai cilvēki varētu tās izbaudīt ziemā. Piemēram, ja ģimenē kāds trenējas sporta trasē, tad pārējie var doties pastaigas izbraucienā.

Bez draugu atbalsta šis projekts noteikti nebūtu tapis. Renārs saka paldies Ansim Šteineram, Vitai Rencei, Andai Podziņai un Dacei Sniķerei – Kļitko par palīdzību projekta īstenošanā.

Vairāk lasi 20.decembra “Alūksnes un Malienas Ziņās”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.