Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Orientēšanās uzņem apgriezienus

Ilustratīvs foto

Ir sporta veidi, kur nav sarežģīti izpildīt piesardzības noteikumus, ievērot distanci, nedrūzmējoties nodarboties ar savu hobiju, uzturot sportisko formu vai cenšoties sasniegt rezultātu. Orientēšanās ir iespēja cilvēkiem, kuri lielāko nedēļas daļu pavada strādājot, “izvēdināt” galvu no ikdienas rūpēm. Orientēšanās kluba “Alūksne/Ape” biedru lielākā daļa ir vienojušies – katru otro nedēļu organizēs solo treniņus, jau piekto reizi tie aizvadīti Apes pusē.
“Esam piesardzīgi un aicinām visus ievērot distancēšanos un higiēnu. Ir svarīgi uzturēt gan sportisko formu, gan orientēšanās iemaņas, kas ļoti ātri pazūd. Kāpēc neizmantot iespēju būt brīnišķīgā mežā? Pagaidām rīkosim “Horizonta” sacensību treniņus, gaidot situāciju, kas varētu mainīties 9. jūnijā. Baltijas valstu līmenī ceļot tagad ir atļauts, un esam saņēmuši ielūgumu 27. maijā ierasties Rougē uz igauņu oficiāli organizēto orientēšanās sacensību tūri, kas uzņem līdz 100 dalībnieku. Viņu pašvaldība atļauj rīkot tādas sacensības, ievērojot visus drošības noteikumus. Ir  doma tās apmeklēt, gūstot kaimiņu pieredzi sacensību rīkošanā,” stāsta orientēšanās kluba “Alūksne/Ape” vadītājs Vilnis Veļķeris.
Viņš uzsver, ka apvidi, kur notiek treniņi, ir pārdomāti, lai būtu vērts atbraukt. Piektajā reizē  izmantots ļoti reti lietots apvidus pie Apes Krusta kapiem, kur orientēšanās sacensības nav notikušas ļoti sen. Apvidus interesants ar to, ka citās novada vietās tāda nav. Vieta piemērota arī ciemiņiem no blakus novadiem, nav tālu Smiltene un Valmiera. Tas vērojams arī interesentu skaitā –  iepriekšējā posmā kopumā piedalījās 50 cilvēku, bet tagad bija jau 70.
“Pašlaik orientēšanās klubs ir nolēmis turpināt treniņus ik pēc divām nedēļām, kaut arī netrūkst biedru, kuri vēlas to darīt biežāk, bet, domāju, paliksim pie esošā modeļa. Vēl ir cilvēki, kuri baidās piedalīties, skolēni arī dzīvo mājās. Redzam, ka šis modelis tagad strādā, un cilvēki atrod laiku arī brīvdienās. Kamēr valdība nemainīs noteikumus, tā arī darīsim.
Nākamais treniņš izsludināts 30. maijā Kornetos. Drīkst apmeklēt tūrisma objektus, tādēļ atrodam risinājumu, lai cilvēki varētu apmeklēt skatu torni, dabas mājas, pastaigāties divās tūrisma takās, to visu savienojot ar orientēšanās trases veikšanu. Starts būs pie skatu torņa, distances vedīs gar Pilskalna ezeru, Dzērves ezeru, būs iespēja izbaudīt Veclaicenes ainaviskumu un vienu no fiziski grūtākajām distancēm. Būs ierastās piecu, bet tiem, kuri gribēs ekstrēmākus piedzīvojumus, tiks gatavota desmit kilometru distance,” stāsta V. Veļķeris.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.