Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nedēļas nogalē – starptautisks basketbola čempionāts

Šajā nedēļas nogalē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē startēs Alūksnes novada atklātais čempionāts basketbolā sievietēm. Dalībniecēm pēc pandēmijas pauzes būs īsti starptautiskie basketbola svētki, jo šogad dalību turnīrā pieteikušas sešas komandas, divas no ārzemēm – Igaunijas un Ukrainas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turnīra izspēle notiks vienās brīvdienās, tāds bija visu komandu uzstādījums, jo daudzām ir tālu jābrauc. Sestdien komandas, kas būs sadalītas divās grupās, savā starpā izspēlēs grupu spēles, noskaidrojot labākās komandas, kas nokļūs pusfinālā. Pārējās četras svētdienas rītā izspēlēs ceturtdaļfinālu un pēc tam uzvarētājas turpinās cīņas pusfinālā un finālos. Organizatori uzsver, ka ir patīkami saņemt no komandām uzslavas, ka mūsu puse ir viena no retajām, kura domā par meiteņu basketbolu. Meitenes ir ļoti priecīgas, ka vispār kaut kas notiek un ir iespēja atbraukt uz Alūksni. Izņemot Ukrainas komandu, kura dosies atpakaļ uz Gulbeni, visas nakšņos šeit viesnīcās. Citos reģionos basketbola turnīri kļūst arvien mazāki, bet Alūksnē katru gadu pa vienai komandai ir nācis klāt, šogad sasniedzot sešas. Iespēja šim turnīram augt vēl ir – puišu komandas ir jāuzrunā un jāaicina, bet meitenes piesakās pašas, jo iespēju uzspēlēt ir ļoti maz un pareklamē šo turnīru tālāk.

BC “Dnipro” komandā ir jaunietes, kuras bēg no kara un Gulbenē – sporta skolā ir atradušas patvērumu un iespēju trenēties. Gulbenes treneri meklē meitenēm spēļu praksi un, pamanot mūsu turnīru, izrādīja interesi spēlēt. Ukrainietes pirms kara trenējušās BC “Dnipro” sporta skolas sistēmā, šis klubs ir viens no lielākajiem Ukrainā, tādēļ ieguvējas būs visas turnīra dalībnieces.

Igaunijas “Repina” komanda jau pirms pandēmijas bija uz pārbaudes spēlēm ar mūsu sporta skolas basketbolistēm un izrādīja interesi par mūsu čempionātu. Pandēmijas laikā spēlēšana izjuka, bet, izsludinot turnīru, komanda uzreiz pieteicās. Šī gan būs pieaugušo sieviešu komanda, bet pilnīgas amatieres, kuras nekad nav spēlējušas profesionāli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““BK “Filter” ir Rīgas komanda, kas turnīram pieteikusies, iepazīstoties ar vīriešu komandu “Alsviķi”. ““Alsviķi” spēlē Amatieru basketbola līgā, kur pie tiesnešu galdiņa un tehnisko protokolu gatavo daudzas bijušas basketbolistes, kuras vēl uzspēlē basketbolu. Informācija cirkulē un radās interese izmēģināt spēkus mūsu turnīrā,” stāsta turnīra organizators Kristaps Marķitāns. Pārējās komandas jau šeit ir spēlējušas – Alūksni pārstāvēs sporta skolu pabeigušas meitenes. Otras mūsu novada komandas nebūs, jo pieredzējušās sportistes beigušas aktīvi spēlēt basketbolu.

Visi aicināti just līdzi mūsu un ciemiņu meitenēm ģimnāzijas sporta zālē!

Spēļu kalendārs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdiena, 14. maijs Spēles laiks

“Cēsis vieno” – BC “Dnipro” (Ukraina) 11.10

“Repina” (Eesti) – “BJSS”/Alūksne 12.20

“Moseņis”/Rēzekne – BC “Dnipro” (Ukraina) 13.30

BK “Filter” – “BJSS”/Alūksne 14.40

“Cēsis vieno” – “Moseņis”/Rēzekne 15.50

“Repina” (Eesti) – BK “Filter” 17.00

A2 – B3 10.00

B2 – A3 11.10

1. pusfināls 12.20

2. pusfināls 13.30

Spēle par 3. vietu 14.40

Fināls 15.50

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.