Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Līkloči papardēs” jau 19. reizi

Līgo svētkos uz Ilzeni pēc divu gadu pauzes atkal visus aktīvos riteņbraucējus kopā sauc senākās un kuplākās pašmāju riteņbraukšanas sacensības “Līkloči papardēs”. Šogad tās jau būs 19. ikgadējās tautas velobraukšanas sacensības. Sacensību “tēvs” un organizators Viesturs Kazainis uzsver: “Gribam, kā saka, atgriezties vecajās sliedēs. Sacensības mums ir svēta lieta, tāpēc iepriekšējo “kovida” gadu laikā 17. un 18. “līkloči” notika citādākā formātā. Dalībnieki startēja individuāli un paši savās viedierīcēs reģistrēja rezultātu un nobraukto distanci, kas bija marķēta un uzzīmēta kartē. Rezultātus atsūtīja elektroniski, pēc tiem noteicām uzvarētāju. Šogad, kā pirms 16 gadiem, tiksimies klātienē, reģistrācija sāk- sies jau no 10.00. Aicinu visus dalībniekus reģistrēties iepriekš – “Facebook.com”/LiklociPapardes. Tas ļoti atvieglos tiesnešu darbu, jo sacensību rītā, ja gadījumā būs daudz dalībnieku, var ieilgt elektronisko čipu reģistrācija katram dalībniekam.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad sacensības dalīsies pa distancēm. Paši mazākie līdz sešu gadu vecumam veiks 1 km distanci, līdz 12 gadu vecumam – 2 km. Nākamā distance būs tiem, kuri speciāli sacensībām netrenējas, bet velosporta iesācējiem, kuri ikdienā vai svētkos izbrauc ar velosipēdu. Viņiem paredzēta 5 km distance, un tajā var startēt visi, kuri vēlas kāpt uz velosipēda no 14 gadiem līdz pat sirmam vecumam. Mērķis ir aicināt visus izbraukt ar velosipēdu un iekustināt kājas Zāļu dienas svinēšanai, jo vakarā parasti vairāk dziedot un ēdot kustas mutes. Tālāk sekos jau klasiskais 12 km līkloču aplis Tautas klasei, un divus apļus veiks sporta klase – tie, kuri startē tradicionālajos lielajos Latvijas un Igaunijas seriālos, bet šeit gribēs cīnīties par pjedestālu. Tradicionāli apbalvos pirmo trīs vietu ieguvējus sievietēm un vīriešiem. Kā parasti, notiks arī komandu sacensības 12 km aplī. Komandas sastāvā jābūt četriem dalībniekiem, no kuriem vismaz viena ir sieviete. Laika uzskaites ierīce būs viena, tādēļ visiem jāfinišē reizē. Apbalvos pirmās trīs komandas. Kultūras darbiniece Marina Ramane rūpēsies par izklaidi līdzjutējiem un dalībniekiem. Mazajiem bērniem pēc viņu brauciena finiša būs dažādas izklaides. Pēc finiša visus cienās ar tradicionālo “Līvu” biezputru.

Līdz apbalvošanai, kas paredzēta apmēram 15.00, būs arī kultūras programma. Organizatori cer uz lieliskiem laika apstākļiem, kas sekmēs lielāku dalībnieku skaitu. Citu gadu tas bijis ļoti kupls – vairāk kā divsimt dalībnieku. Jāatgādina, ka bērnu braucienam starts paredzēts 12.00, bet Tautas un sporta klasei 12.30.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.