Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas kvartets Pasaules kausa biatlonā 4×7,5 kilometru stafetē ieņem 20.vietu

Latvijas četrinieks Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Andrejs Rastorgujevs un Gints Lūsis sestdien Zviedrijā ieņēma 20.vietu Pasaules kausa posma biatlonā 4×7,5 kilometru stafetē, bet par uzvarētājiem gan sestdien, gan Pasaules kausa kopvērtējumā kļuva Norvēģija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau pirmajā ugunslīnijā vienu soda apli bija spiests mērot Patrijuks, stafeti nododot 19.vietā.

Mise iztērēja četras rezerves patronas, taču iztika bez soda apļiem, stafetes maiņas punktā nokļūstot kā divdesmitais.

Rastorgujevs pēc perfektas šaušanas guļus stāvus izmantoja visas trīs rezerves patronas, Lūsim stafeti nododot 16.vietā.

Lūsim šaušana nepadevās. Guļus viņš izmantoja trīs rezerves patronas, bet stāvus netrāpīja visus astoņus šāvienus un mēroja piecus soda apļus.

Tas gan pretiniekiem neļāva Latviju noķert par apli, Lūsim finišējot 20.vietā desmit minūtes un 55 sekundes aiz uzvarētājiem norvēģiem, kurus šajā posmā pārstāvēja Endre Stremsheims, Vēbjērns Sērums, Juhanness Dāle un Vetle Šostads Kristiansens.

Norvēģi trasē pavadīja stundu deviņas minūtes un 12,4 sekundes, pieļaujot septiņas kļūdas šaušanā.

Viņi par 22,5 sekundēm apsteidza Franciju, kas bez astoņām rezerves patronām bija spiesta mērot arī soda apli, un par 37,4 sekundēm – Vāciju, kam arī nācās mērot soda apli, neiztiekot ar desmit rezerves patronām.

Norvēģi uzvarēja visās piecās sezonas stafetēs, kristāla globusu par uzvaru kopvērtējumā saņemot ar 450 punktiem. Otrie ar 330 punktiem finišēja vācieši, trešie ar 320 punktiem – francūži.

Latvieši sakrāja 72 punktus un ierindojās 21.vietā.

Ja ziņots, ka sestdien arī sieviešu 4×6 kilometru stafetē uzvarēja Norvēģija, kristāla globusu par uzvaru sezonas vērtējumā izcīnot Francijai. Latvijas biatlonistes nepiedalījās.

Svētdien notiks sacensības distancē ar kopēju startu, kurās piedalīsies arī Andrejs Rastorgujevs.

Nākamnedēļ Pasaules kausa sacensības noslēgsies ar posmu Oslo.