Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Būs tradicionālais Ziemassvētku paskrējiens

Kristaps Pilskalns ar komandu garāku distanču skrējējiem tradīciju atstāj nemainīgu un aicina Ziemassvētku rītā apskriet Alūksnes ezeru. Starts no Alūksnes Kultūras centra stāvlaukuma 24. decembrī pulksten 10.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradīcija radusies pirms astoņiem gadiem, kad Kristaps Pilskalns ar draugiem sāka aktīvi skriet. Viskuplākais dalībnieku skaits bijis 2019. gadā, kad piedalījušies vairāk nekā 50 dalībnieki. Pagājušajā gadā, neskatoties uz ierobežojumiem, dalībnieku skaits iesniedzies trešajā desmitā.

“Katru gadu skrienam neatkarīgi, kādi laika apstākļi sagaida. Šogad paredzēts kontrolpunkts astotajā kilometrā, netālu no Lāzberģa pils, tajā varēs dabūt karstu tēju un saldumus. Aicināti arī soļotāji un nūjotāji, bet jārēķinās ar četrām stundām ceļā. Tos, kuri nejūtas gana stipri, lai apskrietu vai apietu apkārt ezeram, aicinu skriet līdz pilij. Ja nebūs sava transporta, sarunāsim par atvešanu atpakaļ uz pilsētu, palīdzēs mani vecāki. Kad finišēšu, tad arī cienāšu ar tēju. Šis pasākums nav sacensības, bet draugu satikšanās, komunicēšana un pasportošana. Piedalās, protams, “Marienburgas vilki”, esošie un bijušie biatlonisti, kā arī alūksnieši, kuri ikdienā labprāt vairāk pakustas. Pie mums parasti viesojas Smiltenes orientēšanās klubs, gulbenieši un balvenieši. Ir pat no Rīgas braukuši, gados, kad sniegs ir tikai pie mums, cilvēkiem gribējās noķert ziemas sajūtas. Kovida laikā mums bija ļoti kupla kompānija, jo nenotika citi pasākumi. Domāju, ka šogad būs ap 20 dalībnieku,” stāsta Kristaps Pilskalns.

Dalībnieki aicināti izvēlēties Ziemassvētku noskaņai atbilstošu atribūtiku. Tās parasti ir rūķu cepures, kuriem to nebūs, organizatori izlīdzēs ar savējām. Protams, bijuši dalībnieki, kuri skrējuši Salatēva mētelī. Atbalstīta jebkura izdoma tērpa izvēlei, jo tas padara skrējienu foršāku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Distances garums – apmēram 21 km.
Skrējiena sākums – 24. decembrī pulksten10.00.
Starta punkts – Alūksnes Kultūras centrs.
Ikviens aicināts radīt Ziemassvētku noskaņu – uz skrējienu ierasties rūķu cepurēs vai citā svētku tematikas ietērpā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.