Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Baiba Bendika un Sanita Buliņa Pasaules kausā biatlonā iekļūst iedzīšanas sacensībās

Latvijas sportistes Baiba Bendika un Sanita Buliņa sestdien Pasaules kausa (PK) posmā biatlonā Kontiolahti 7,5 kilometru sprintā ieņēma attiecīgi dalītu 28. un 50.vietu, kvalificējoties svētdienas sacensībām iedzīšanā, bet Sandra Buliņa ieņēma 64.vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās uzvarēja austriete Liza Terēza Hauzere, gūstot trešo uzvaru PK posmos. Viņa šāva precīzi un finišēja pēc 20 minūtēm un 39,5 sekundēm.

Otro vietu ieņēma itāliete Liza Vitoci, kura ar vienu kļūdu guļus šaušanā no uzvarētājas atpalika 17,3 sekundes, bet trešo – zviedriete Linna Pēšone, kura ar perfektu šaušanu uzvarētājai zaudēja 24,2 sekundes.

Četras no pirmajām piecām vietām ieņēmušās biatlonistes sašāva visus desmit mērķus.

Bendika, kura trasē devās ar 44.numuru, divreiz kļūdījās guļus šautuvē, ieņemot 28.vietu un uzvarētājai zaudējot minūti un 3,2 sekundes.

Uzreiz trijām sportistēm bija vienāds laiks finišā un izcīnīta 28.vieta un 13 punktu kopvērtējumā.

Sanita Buliņa sasniedza savu trešo labāko rezultātu PK sacensībās, ar divām kļūdām guļus šaušanā ieņemot 50.vietu un Hauzerei zaudējot minūti un 47 sekundes.

Divus labākos rezultātus Latvijas biatloniste sasniegusi 2020./2021.gada sezonā Zviedrijas trasē Estešundā, sprintā ierindojoties 32. un iedzīšanā – 46.vietā.

Savukārt Sanitas dvīņu māsa Sandra Buliņa palika vien četru vietu un 14,7 sekunžu attālumā no savas pirmās dalības PK iedzīšanas sacensībās, sasniedzot karjeras rekordu PK posmos.

Viņa reizi kļūdījās guļus šaušanā, finišējot divas minūtes un 14,8 sekundes aiz Hauzeres.

Startēja 93 biatlonistes, 60 ātrākajām iekļūstot iedzīšanā, kas notiks svētdien.

Trešdien 15 kilometru individuālajā distancē Bendika ar pieticīgu šaušanu bija 44.pozīcijā, bet Sandra un Sanita Buliņas – attiecīgi 75. un 85.vietā. Uzvarēja Zviedrijas biatloniste Hanna Ēberja.

PK kopvērtējumā pēc divām disciplīnām līdere ar 135 punktiem ir Vitoci. Bendika ar 13 punktiem ir 38.vietā.