Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Andrejam Rastorgujevam pasaules čempionātā biatlonā augstā 15.vieta desmit kilometru sprintā

Alūksnietis Andrejs Rastorgujevs piektdien pasaules čempionātā biatlonā Pokļukā ieņēma 15.vietu desmit kilometru sprintā, Edgars Mise ierindojās 89.vietā, bet Roberts Slotiņš 95.vietā, kamēr uzvaras laurus plūca Zviedrijas slēpotājs Martins Ponsiluoma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rastorgujevs nekļūdīgi šāva guļus, bet stāvus šaušanā pieļāva vienu kļūdu, kas viņam ļāva ierindoties 15.vietā 53,9 sekundes aiz Ponsiluomas.

Zviedrs izcīnīja savu pirmo medaļu individuālajās disciplīnās lielajās sacensībās, ar perfektu šaušanu par 11,2 sekundēm apsteidzot francūzi Simonu Destjē, kurš arī tika pie pirmās medaļas pasaules čempionātos individuālajās disciplīnās, un par 12,9 sekundēm – vēl vienu Francijas biatlonistu Emiljēnu Žaklēnu, kurš atšķirībā no komandasbiedra reizi kļūdījās šaušanā.

Pasaules kausa sprinta kopvērtējuma vadībā ar 359 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē. Rastorgujevs ar 79 punktiem ieņem 28.pozīciju.

Šosezon Rastorgujevs bija startējis visās sešās Pasaules kausa sacensībās sprintā. Kontiolahti viņš ar diviem “pūdeļiem” finišēja 23. un 42.vietā, Hohfilcenē, kļūdoties par reizi vairāk, ierindojās 36. un 60.vietā, bet Oberhofas posmos ieņēma 40. un 12.vietu, kas ir augstākā viņa izpildījumā Pasaules kausa sacensībās gandrīz divu gadu laikā.
Eiropas čempionātā Polijas trasē Dušņikizdrojā janvāra beigās Latvijas labākais biatlonists ieņēma 22.vietu.

Čempionāta turpinājumā sestdien būs sprints sievietēm, bet svētdien – iedzīšana. Otrdien un trešdien būs mači klasiskajā distancē, ceturtdien notiks pāru stafete, sestdien būs stafetes, bet svētdien noslēgumā būs spēkošanās distancēs ar kopēju startu.

Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.