Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes ezerā notiks Eiropas čempionāts “Formula 4” un starptautiskas sacensības ātrumlaivām

16. un 17. jūlijā Alūksnes ezerā notiks starptautiskas ūdens motosporta sacensības visās laivu klasēs un Eiropas čempionāts “Formula 4” klasē. Paredzams, ka Alūksnē spēkiem mērosies 70 komandas no dažādām valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka sestdien, 16. jūlijā, no pulksten 11.00 sāksies treniņbraucieni un pēc tam sacensības līdz pat 19.00. Savukārt svētdien treniņbraucieni sāksies pulksten 9.00, sacensību norise paredzēta līdz 14.00. Sacensību gaita, kā allaž, atkarīga no laikapstākļiem.

Arī igauņi izvēlas Alūksni

“Šis Alūksnē būs otrais posms, jo pirmais bija Baltijas čempionāts, kas bija arī Latvijas čempionāts, kas notika Lietuvā jūnija sākumā. Šī sezona tagad turpināsies Alūksnē, Aizkrauklē, Jelgavā, Liepājā un Jūrmalā ar ierasto visu sešu Latvijas komandu dalību. Alūksnē aizvadīs starptautiskas sacensības – Eiropas čempionātu “Formula 4”. Notiks četri iebraucieni, no kuriem trīs ies kopējā ieskaitē. Starptautiskas sacensības mums ir arī tāpēc, ka Igaunijas ūdens motosporta federācija izvēlējusies savu posmu aizvadīt šeit, Alūksnē. Tādēļ būs divas starptautiskās sacensības,” stāsta Latvijas Ūdens motosporta federācijas ģenerālsekretāre Ieva Tauniņa.

Sacensību teritorija būs atvērta

“Alūksne izvēlēta dažādu apstākļu sakritības dēļ, galvenais bija starptautiskās federācijas kalendārs, kurā ļoti daudz sacensību bija jūnijā, un tas sakrita ar citām mūsu laivu klasēm, jo gribam uz Alūksni aizvest visus labākos mūsu braucējus, tādēļ šogad sezonu atsākam jūlijā. Alūksne federācijai ir ļoti mīļa un fantastiska vieta ar kolosālu infrastruktūru, kas mūs, organizatorus, ļoti pozitīvi uzlādē,” saka I. Tauniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība vērš uzmanību, ka sacensību dienās – sestdien, 16. jūlijā, no pulksten 9.00 līdz 19.30, un svētdien, 17. jūlijā, no pulksten 8.30 līdz 15.30 Alūksnes ezera iekšezerā būs slēgta satiksme citiem ūdens transportlīdzekļiem. Tāpat atgādinām, ka drošības apsvērumu dēļ sacensību norises laikā nedrīkstēs peldēties peldēšanas vietās Pilssalā, Vējiņā un pie Tempļa kalna. Lūgums ievērot šos ierobežojumus un īpaši aicināti vecāki, kuri sacensības vērot būs ieradušies kopā ar bērniem, pievērst pastiprinātu uzmanību savām atvasēm.

Aicina just līdzi

Skatītāji aicināti just līdzi mūsu komandai “NordOst Alūksne”, kura, kā ierasts, Alūksnē startēs labākajā sastāvā un cīnīsies par uzvarām katrā laivu klasē un Eiropas čempionātā. Pagājušajā gadā komanda kopvērtējumā izcīnīja augsto otro vietu.

Sacensības organizē Latvijas Ūdens motosporta federācija sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību, Izglītības un zinātnes ministriju un Alūksnes ūdens motosporta klubu “NordOst”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.