Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ziņo par malumedniekiem Ilgāja ezerā

Foto: dodies.lv

Pašvaldības aģentūra “Alja” apsaimnieko arī Ilgāja ezeru Veclaicenes pagastā. Tā viena daļa atrodas Latvijā un otra – Igaunijā. Ja Igaunijas pusē igauņi liek tīklus ezerā, tad Alūksnes novada inspektori nav tiesīgi veikt aizturēšanas darbības. Tomēr, veidojot veiksmīgu sadarbību ar Igaunijas valsts vides dienestu, jau pirms gada “Alja” inspektori novēroja faktu, ka igauņu makšķernieki veic nelikumīgu maluzvejniecību ezerā.
“Šī situācija tika konstatēta, jo mūspuses makšķernieki spiningojot bija iepinušies šajos tīklos. Zvanīju Igaunijas inspektoriem, viņi reaģēja un atļāva mums šos tīklus izņemt,” stāsta “Alja” inspektors Andris Jerums. Arī aizvadītajā nedēļā Igaunijas pusē ezerā ielaisti trīs tīkli, ko konstatēja “Alja” inspektori. “Informēju igauņu inspektorus par to, kur labāk piebraukt un pieiet šim malumedniekam.
Nākamajā dienā malumednieku aizturēja. Zinu, ka arī Igaunijā par šādām nelikumīgām darbībām pienākas naudas sods. Katrā ziņā, domāju, ka sods ir liels, jo ezers atrodas dabas liegumā. Latvijā minimālais sods fiziskām personām ir 280 eiro par zveju bez licences. Jāņem vērā, ka tas ir minimālais sods,” uzsver inspektors Andris Jerums. Viņš arī norāda, ka Veclaicenes pagasta ezerus regulāri pieskata iespēju un resursu robežās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.