Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Zemessardzes 31. kājnieku bataljona zemessargi dos zvērestu

Šodien, 24. jūlijā, Alūksnē notiks Zemessardzes 31.kājnieku bataljona zvēresta došanas svinīgā ceremonija. Bataljona rindas papildinās 15 jaunie zemessargi no Alūksnes, Balvu, Baltinavas, Viļakas novadiem. Svinīgajā ceremonijā zemessargus sveiks Zemessardzes 31.kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Mareks Jermacāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc zvēresta jaunie zemessargi uzsāks pamatapmācības kursu Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pamatapmācības nometnē, kas notiks no 3. līdz 23.augustam Alūksnes novadā. Pamatapmācības nometnē piedalās zemessargi no visiem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem – 22., 25., 27., 31.kājnieku un 54.inženiertehniskā bataljona.

Nometnē zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Zemessargiem būs arī iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Zemessardzes 31.kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpts Alūksne, Apes, Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novads. Bataljona komandieris ir pulkvežleitnants Jānis Ritenis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.