Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Visi deputāti ar sertifikātiem


VISI. Salīdzinoši nesen Alūksnes pilsētas domē vēl bija viens nevakcinējies deputāts, taču tagad visi domes deputāti var turpināt strādāt, jo ieguvuši vakcinācijas/pārslimošanas sertifikātu.

15. novembrī stājas spēkā Saeimas pieņemtais likums “Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam”, kas nosaka, ka nevakcinētiem vai “Covid-19” nepārslimojušie pašvaldību deputāti domes darbā piedalīties nevar.

Sertifikātus deputātiem pārbaudīja pašvaldību vēlēšanu komisijas. Smiltenes novada Velēšanu komisijas priekšsēdētāja Aurika Zīvere trešdien domes sēdē informēja, ka visi Smiltenes novada pašvaldības deputāti var turpināt darbu – visi ir uzrādījuši vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātus. Domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš atzina, ka bija priecīgs novembra sākumā publicētajā kartē ar pašvaldības deputātu vakcinācijas aptveri Smiltenes novadu redzēt zaļā krāsojumā, kas nozīmē, ka visi deputāti ir ar sertifikātiem. “Esam visi solidāri izdarījuši izvēli par labu vakcinēšanas procesam un ar savu piemēram parādījuši, ka tas ir vienīgais ceļš, kā varam izkļūt no šīs pandēmijas. Ir arī garāks ceļš, bet domāju, ka neviens to negribam. Liels paldies kolēģiem, ka varam būt novads, kas izprot situācijas būtiskumu,” sēdē teica E. Avotiņš.

Arī pašvaldības struktūrās pēc 15. novembra darbu turpināt var tikai darbinieki ar derīgiem sertifikātiem un tie, kuri uzsākuši vakcinācijas procesu. Smiltenes novadā 21 pašvaldības darbinieks bija bez sertifikāta un arī neuzsāka vakcināciju. Šīs personas atstādinātas no darba, ir arī, kas iesnieguši atlūgumu. “No kopējā skaita tie ir apmēram 1,5 % no visiem darbiniekiem. Funkciju izpildes apdraudējums nav,” norādīja izpilddirektors Andris Lapiņš.

Lai gan novembra sākumā publicētajā kartē par pašvaldības deputātu vakcinācijas aptveri Alūksnes novads bija iekrāsots sarkanā krāsā, kas nozīmē, ka visiem deputātiem nav sadarbspējīga sertifikāta, tagad, novembra vidū, Alūksnes novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilze Rubene apstiprina, ka arī visi Alūksnes novada domes deputāti var turpināt strādāt, jo ieguvuši vakcinācijas/pārslimošanas sertifikātu.

Savukārt Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers atklāj, ka darbu Alūksnes novada dažādās iestādēs šī iemesla dēļ pārtraukuši septiņi darbinieki.

UZZIŅAI

Smiltenes novadā no kopējā iedzīvotāju skaita vakcināciju pret “Covid-19” uzsākuši 66 %, pabeiguši 60 %, bet Alūksnes novadā no kopējā iedzīvotāju skaita vakcinējušies 62 % iedzīvotāju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.