Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vietas, kur svētkos satikties

Foto: Sandra Apine

Pilsētu svētkos rotā arī īpaši uzsaukumi pie pieciem Alūksnes soliņiem. Tajos jau sabildējušies daudzi cilvēki, un daudziem šie soliņi kļuvuši ne tikai par foto, bet arī satikšanās vietu. Šajās satikšanās vietās var pabūt arī tagad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Soliņu idejas realizētājs, mākslinieks Gintars Čerbikovs stāsta, ka idejas autore ir Alūksnes novada Kultūras centra direktora vietniece Sanita Eglīte, taču viņš šo ideju vizualizējis un izpildījis. “Kad uzlikām soliņu vienā vietā, nepagāja pat minūte, kā cilvēki jau nāca bildēties,” par veikumu priecīgi izsakās G. Čerbikovs.

Arī alūksniete Aleksandra Krūzīte soliņu izdaiļošanas ideju vērtē pozitīvi un teic, ka ir redzējusi vairākus cilvēkus pie šiem soliņiem bildējoties. “Man ir prieks, ka pilsētas svētku laikā ir daudz dažādu pasākumu un pilsēta tiek izrotāta. Ir skaisti,” teic A. Krūzīte.

No ceturtdienas Alūksnē ir uzstādīts arī namiņš randiņiem, kurš jāatrod pašiem. Tajā varēs pabūt divvientulībā vai draugu kompānijā un baudīt satikšanās prieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S. Eglīte uzsver, ka soliņu ideju mudinājusi attīstīt arī novērotā tendence, ka Alūksnē cilvēki bieži apsēžas uz soliņiem un sarunājas. “Alūksne ir maza pilsēta, un visi esam tepat, rokas stiepiena attālumā. Kad cilvēki satiekas, viņiem patīk uz brīdi apsēsties, parunāties, tāpēc galvenais noformējuma elements šajos pilsētas svētkos būs soliņš. Pilsētvidē īpaši saposti ir pieci soliņi – Alūksnes Jaunās pils parkā pie strūklakām, ielu malās, pie Kultūras centra, kur cilvēki varēs satikties un nofotografēties. Katrai dienai ir arī savs nosaukums, kas saistīts ar tēmu “Satikšanās”, un tas nozīmē gan satikšanos ar sen neredzētiem māksliniekiem, gan vēl nebijušiem viesiem,” stāsta S. Eglīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.