Reklāma

Vienojās par kopīgu sadarbību

Šonedēļ pieredzes apmaiņā Alūksnes un Apes novada fondā bija ieradušās biedrības “Smiltenei un Latvijai” pārstāves Līga Krūmiņa – Krīgere un Aija Kramiņa. Alūksnes un Smiltenes organizācijas vienojās par kopīgu sadarbību.

“Alūksnes un Apes novada fonds ir ar lielu pieredzi. Šobrīd biedrībā īstenojam kapacitātes celšanas projektu, kura mērķis ir stiprināt biedrības spēju būt pašpietiekamai un neatkarīgai no ārējiem kampaņveidīgiem projektiem jeb būt ar regulāru un pastāvīgu finanšu ieplūdi. Tas mums ir jāiemācās no citu pieredzes. Spēt piesaistīt ziedojumus un organizēt darbu tā, lai biedrība funkcionētu arī bez projektiem. Visi, kuri biedrībā darbojamies, esam pastāvīgā darbā citur un biedrībā strādājam brīvprātīgi,” skaidro L. Krūmiņa – Krīgere.

Pēc sarunas ar Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāju Dzintru Zvejnieci smiltenietes guvušas vairākas idejas, kā veiksmīgāk sadarboties ar pašvaldību. “Sadarboties, nevis prasīt, lai dod. Savstarpēji būt vajadzīgiem vienam otram. Ļoti patīk ideja par konferences organizēšanu, pasaules pieredze, kā interesantā veidā piesaistīt ziedojumus “Ziedotāju aplī”, organizēt kultūras pasākumus ar mērķi ziedot konkrētai lietai,” stāsta L. Krūmiņa – Krīgere.

Smiltenē šobrīd aktuāls ziedojumu vākšanas mērķis ir kultūrvietas izveide dzejnieces Marikas Svīķes piemiņai. Tā iecerēta Smiltenes vecajā parkā. “Marikai Svīķei nav kapa vietas, viņa nevēlējis kapakmeni. To mēs respektējam. Tomēr iedzīvotāji vēlas, lai būtu kāda vieta, kas apliecina, ka šis cilvēks ir dzīvojis. Kultūrvietā cilvēki varētu darīt to, kas Marikai Svīķei pašai patika – mazi koncerti, dzejas lasījumi, būšana dabā ar sevi un visumu,” norāda L. Krūmiņa – Krīgere.

Alūksnes un Apes novada fondam ir 16 gadu pieredze. “Man patīk, ka cilvēki nekautrējas atbraukt uz Alūksni, lai gūtu pieredzi. Diemžēl ir tendence domāt, ka labas lietas notiek tikai Rīgā un Valmierā. Priecājos, ka jaunais Smiltenes novads vēlas sadarboties. Varētu mēģināt kopā organizēt iedzīvotāju forumus. Kopīgā teritorija ir bijušais Apes novads, tas mūs vieno,” saka Dz. Zvejniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.